Reklama

Ruszyły matury

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet (zdjęcie poglądowe)

Ruszyły matury - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko 800 osób zdawać będzie w tym roku egzamin dojrzałości w powiecie łukowskim. O godzinie 9 rano, w poniedziałek 6 maja rozpoczął się pierwszy z egzaminów - test z języka polskiego.

Tegoroczne wyniki matur będą znane 4 lipca, ale by cieszyć się zdanym egzaminem dojrzałości, należy wcześniej do niego przystąpić. W poniedziałek 6 maja ruszył maturalny „maraton” dla uczniów szkół średnich. W powiecie łukowskim egzaminy pisze w tym roku 790 uczniów.

Najwięcej maturzystów jest tradycyjnie w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Łukowie. Egzaminy w tym roku pisać będą w tej szkole 273 osoby. W Zespół Szkół nr 3 im. W. Reymonta do matur przystąpiło 190 osób, a w IV LO im. Jana Pawła II 147 abiturientów. Abiturienci będą pisać egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego, a następnie będą mierzyć się z wybranymi przez siebie przedmiotami dodatkowymi.

Maturzyści pisać będą też egzaminy w ZS nr 1 i ZS nr 2 w Łukowie. W pierwszej szkole w tym roku jest 61 maturzystów, a w popularnym „BEPie” 54 osoby. Matury rozpoczęły się także w Zespole Szkół w Adamowie, gdzie pisze je 30 osób oraz w ZS w Radoryżu Smolanym, gdzie do egzaminu dojrzałości przystąpiło 35 osób. Prawo pisania matur mają też wcześniejsi absolwenci szkół średnich, chcących poprawić uzyskane przez siebie wyniki.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE