Reklama

Ruszyły matury. Na początek język polski

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Ruszyły matury. Na początek język polski - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 273 tysiące maturzystów w kraju i ponad 830 uczniów szkół średnich z powiatu łukowskiego punktualnie o godz. 9.00 rozpoczęło pisanie egzaminu dojrzałości. Pierwszy przedmiot, z którym zmierzą się abiturienci, to język polski.

Ruszyły tegoroczne egzaminy dojrzałości. Po krótkim wypoczynku, maturzyści punktualnie o godz. 9 rano przystąpili do pisania egzaminu z języka polskiego. W powiecie łukowskim testy rozwiązywać w tym roku będzie 835 uczniów: 268 z I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki, 200 osób z Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie, 173 osoby z IV Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Łukowie, 78 osób z Zespołu Szkół nr 1 w Łukowie oraz 48 osób z ZS nr 2 im. A. Świętochowskiego w Łukowie. Matury piszą też abiturienci z Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym (34 osoby), ZS w Adamowie (20 osób) oraz ZS w Stoczku Łukowskim, gdzie do egzaminu dojrzałości przystąpiło 14 osób.

Według przepisów każdy maturzysta zobowiązany jest przystąpić do trzech egzaminów pisemnych z języka polskiego, języka obcego i matematyki, a także dodatkowego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Abiturienci musza też przystąpić do dwóch egzaminów ustnych z języka polskiego oraz języka obcego. Warunkiem otrzymania świadectwa maturalnego jest uzyskanie m.in. 30% poprawnych odpowiedzi z obowiązkowych egzaminów pisemnych oraz zaliczenie egzaminów ustnych. Przedmiot pisemny rozszerzony nie ma wymaganego progu do uzyskania, lecz warto się postarać i napisać ten test jak najlepiej. Im wyższy wynik na maturze, tym łatwiej będzie dostać się na wymarzone studia.

Wyniki tegorocznych egzaminów dojrzałości będą znane 3 lipca.

Harmonogram matur 2018 przedstawia się następująco:Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE