Reklama

Ruszyły gminne biblioteki

Opublikowano:
Autor:

Ruszyły gminne  biblioteki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Można już wypożyczać książki, jednak w bibliotekach panują nowe zasady, więc warto je znać, a w razie potrzeby zadzwonić do pracowników i zasięgnąć informacji.

GMINA ŁUKÓW Do biblioteki wchodzimy pojedynczo. Przed wejściem czytelnik ma obowiązek zasłonięcia nosa i ust (maseczka, chustka itp.). Przyniesione książki pakujemu do jednorazowej torby i zostawiamy w specjalnie wyznaczonym miejscu. Oddane książki "wędrują" do kwarantanny! Po 10 dniach zostaną odpisane z konta czytelnika i włączone do księgozbioru. Książki podaje bibliotekarz! Przygotowujemy listy tytułów, które chcemy wypożyczyć. Przesyłamy je mailem lub zamawiamy telefonicznie:

Filia Aleksandrów- [email protected], tel. 256405872

Filia Dąbie- [email protected], tel. 256505996

Filia Dminin- [email protected], tel. 256405282

Filia Gręzówka- [email protected], tel. 257981526

Filia Krynka- [email protected], tel. 256310159

 Filia Strzyżew- bib.pub.strzyż[email protected], tel. 257962374

 GMINA STANIN Tu także czytelników obowiązują maseczki, a oddane książki będą 14 dni na kwarantannie. Książki podaje bibliotekarz, który często dezynfekuje blat. Najlepiej przygotować wcześniej listę tytułów, które chcemy wypożyczyć. Można to zrobić spisując je na kartce, wysyłając mailem na adres: [email protected], zamówić telefonicznie pod nr tel: 25 798 11 03. Katalog biblioteki można przeglądać zdalnie na stronie bpstanin.pl. W holu biblioteki może przebywać 1 osoba.

GMINA STOCZEK ŁUKOWSKI Czytelnik ustala telefonicznie z bibliotekarzem godzinę wizyty (tel. 25/797 41 98), przed wejściem do biblioteki ma założyć rękawiczki i maseczkę lub chustkę na usta i nos. Wchodzimy pojedynczo. Przyniesione książki pokazujemy do odpisania (ew. sami skanujemy), a następnie zostawiamy w wyznaczonym miejscu. Książki podaje bibliotekarz. Przygotowujemy listę tytułów, które chcemy wypożyczyć. Są na to 4 sposoby: zarezerwować korzystając z katalogu on-line (po zarejestrowaniu się na stronie: www.biblioteka.stoczeklukowski.pl w zakładce mak+ Katalog  on-line – szukam książki);spisać na kartce; przesłać mailem na adres [email protected] ; zamówić telefonicznie po nr 25/797 41 98. Pełny katalog biblioteczny można przeglądać na stronie www.biblioteka.stoczeklukowski.pl. 

GMINA TRZEBIESZÓW Biblioteka przy GOKiW w Trzebieszowie będzie pracować na nowych zasadach do odwołania w godzinach 08:30 - 15:30. Kontakt tel. 25 796 03 83.

STOCZEK ŁUKOWSKI Książki będą zwracane i wypożyczane w wyznaczonym punkcie tj. przy ścianie z pleksy, oddzielającej strefę dla czytelnika od strefy dla pracowników.  Bibliotekarze będą obsługiwali czytelników wyposażonych w maseczkę i rękawiczki. Co dwie godziny będzie dezynfekowana strefa dla czytelnika. W tym czasie trzeba będzie na chwilę wyjść. Książki można wypożyczać od pon. do pt. w godz. 12:00-17:00, a w godz. porannych będą odbierane telefony i e-maile od czytelników, pakowane pakiety zamówionych książek oraz dezynfekcja budynku. Robimy listę tytułów, które chcemy wypożyczyć: spisujemy na kartce,  przesyłamy mailem na adres: [email protected] lub zamawiamy telefonicznie pod nr 25 797 00 32 lub 25 797 00 61.

GMINA KRZYWDA Gminna Biblioteka Publiczna w Krzywdzie zostaje otwarta od 18 maja br.

Filie Biblioteczne: w Hucie Dąbrowie i Okrzei zostają otwarte od 19 maja br.Biblioteki będą funkcjonowały według nowych zasad.

Wytyczne dla czytelników:

1. Przed wejściem do biblioteki Czytelnik ma obowiązek zasłonięcia nosa i ust

(maseczka, chustka itp.).

2. Przyniesione książki Czytelnik pakuje do jednorazowej torby i zostawia w specjalnie wyznaczonym miejscu. Oddane książki „wędrują" do kwarantanny! PO 10 dniach zostaną odpisane z konta Czytelnika i włączone do księgozbioru.

3. Wolny dostęp do księgozbioru zostaje ograniczony! Książki podaje bibliotekarz!

4. Zalecamy wcześniejsze przygotowanie listy tytułów, które chcemy wypożyczyć, następnie wybrane pozycje można przesłać mailem lub zamówić telefonłcznłe:

GBP w Krzywdzie —[email protected] tel. 25 755 16 78 oraz przez Messenger

Filia GBP Hucie Dąbrowie — [email protected] tel. 693 404 443

Fila w Okrzei- [email protected] tel. 667 263 857

Stanowisko obsługi Czytelnika znajduje się w holu Biblioteki. Zgodnie z wymogami epidemicznymi wyposażone jest w płyn do dezynfekcji dłoni, książki odbieramy przez przesłonę ochronną.  UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE