Reklama

Ruszył program 500 plus. Uwaga na oszustów

Opublikowano:
Autor:

Ruszył program 500 plus. Uwaga na oszustów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policja ostrzega. Składając wniosek o świadczenie wychowawcze w ramach programu 500 +, pamiętajmy o ostrożności.

Ruszył rządowy program „Rodzina 500 +”. Policja ostrzega osoby, które zdecydują się złożyć wniosek o przyznanie świadczenia drogą elektroniczną, aby nie dały się oszukać w sieci. Jedynymi stronami internetowymi autoryzowanymi przez stronę rządową są strony: rodzina500plus.gov.pl, obywatel.gov.pl, oficjalne strony internetowe ministerstw oraz niektórych banków.

Wniosek o świadczenie wychowawcze można złożyć w gminie, w której mieszkamy, za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz poprzez Internet.  

Wnioski przez Internet możemy złożyć za pomocą: portalu empatia.mrpips.gov.pl, 

PUE ZUS, 
ePUAP, 
bankowości elektronicznej. 
Za pobranie i złożenie wniosku nie ponosimy żadnych opłat.

Pamiętajmy, że żadna z instytucji odpowiedzialnych za przyjmowanie wniosków o wypłatę świadczenia, nie żąda od petentów podawania lub potwierdzania drogą mailową czy sms-ową danych personalnych. Oszuści zazwyczaj proszą o podanie takich danych jak imię i nazwisko, numer dowodu osobistego, PESEL, miejsce zamieszkania oraz innych informacji. 

Jednocześnie funkcjonariusze proszą każdego, kto spotka się z takim przestępczym procederem o kontakt telefoniczny pod numerem 997 lub 112 albo osobisty w najbliższej jednostce Policji.

Źródło: KWP Lublin. Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE