Reklama

Ruszył maturalny maraton 2020: Wczoraj język polski, dzisiaj matematyka

Opublikowano:
Autor:

Ruszył maturalny maraton 2020: Wczoraj język polski, dzisiaj matematyka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W czerwcu, tylko pisemnie i w reżimie sanitarnym - tegoroczne matury są wyjątkowe. Egzaminy rozpoczęły się od podstawy z języka polskiego w poniedziałek 8 czerwca i potrwają do 29 czerwca.

W tym roku na maturze z języka polskiego w części podstawowej maturzyści mieli do napisania rozprawkę: "Jak wprowadzenie elementów fantastycznych do utworu wpływa na przesłanie tego utworu? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do podanych fragmentów "Wesela", do całego dramatu Stanisława Wyspiańskiego oraz do wybranego tekstu kultury." Poza rozprawką z "Wesela"  zmagali się z analizą wiersza "Daremne" autorstwa Anny Kamieńskiej. Wielu z nich mówiło, że spodziewali się raczej "Pana Tadeusza", ale i tak temat nie był najtrudniejszy. Przed nimi dalsze zmagania, dziś z matematyki, wszystkie w formie pisemnej.

Reżim sanitarny
Matura odbywa się w reżimie sanitarnym. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wytyczne do przeprowadzania egzaminów.  Uczniowie muszą do szkoły przynieść własne przybory i wodę. Maseczki mogą zdjąć, dopiero gdy usiądą w ławkach.  Ławki muszą być oddalone od siebie o półtora metra. Rodzice nie będą mogli wejść do budynku. Dyrektorzy szkół mieli wiele pracy z przygotowaniem placówek na egzamin.

Ilu zdających?
Najwięcej uczniów, podobnie jak  każdego roku,  zdaje maturę w I LO  im. T. Kościuszki w Łukowie. Jest ich około 250. W IV LO "Medyku" maturę zdaje 127 uczniów. W Zespole Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza, popularnych "Alejach" do matury przystąpi około 70 uczniów, a w Zespole Szkół nr 2 na ul. Warszawskiej w Łukowie 55 maturzystów. W Zespole Szkół nr 3 w Łukowie, popularnym "Rolniku" do matury przystąpi ponad 180 absolwentów. W ZS w  Adamowie zdaje maturę 17 osób, a w ZS w Stoczku Łukowskim -  13, w tym 1 osoba, która poprawia wynik z ubiegłego roku. 46 zdających jest w Zespole Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym. W tej grupie są tegoroczni absolwenci, słuchacze liceum dla dorosłych oraz poprawiający ubiegłoroczną maturę.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE