Reklama

Reklama

Ruszają weryfikacje deklaracji za gospodarowanie odpadami komunalnymi!

Opublikowano:
Autor:

Ruszają weryfikacje deklaracji za gospodarowanie odpadami komunalnymi! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od października bieżącego roku Urząd Miasta Łuków będzie prowadził weryfikację złożonych przez właścicieli nieruchomości tzw. „deklaracji śmieciowych”.

Reklama

To reakcja na pojawiające informacje, że na terenie miasta występują przypadki, kiedy liczna osób zamieszkujących daną nieruchomość nie zgadza się z tym, co jest wpisane w deklaracji. Dane z deklaracji maja być porównywane w oparciu o informacje z ewidencji ludności. Urzędnicy informują, że rozbieżności miedzy stanem faktycznym, a zapisami w dokumentach skutkować mogą wydaniem decyzji administracyjnej, nakładającej konieczność zapłaty zaległych opłat i odsetek.

 

Celem wyżej wymienionych działań jest konieczność uporządkowania bazy danych posesji zamieszkałych, objętych gminnym systemem odbioru odpadów komunalnych.

 

Do celów weryfikacji brane będą pod uwagę ilości odbieranych z nieruchomości odpadów oraz odczyty z liczników zużycia wody/odprowadzania ścieków. Przyjmuje się, że średnie miesięczne zużycie wody wynosi od 2,4 do 3,0 m³ na mieszkańca.

 

W przypadku zmiany danych, takich jak liczba osób zamieszkujących na terenie nieruchomości, właściciel jest zobowiązany złożyć nową deklarację do 10 dnia następnego miesiąca od dnia nastąpienia zmiany.

 

Apelujemy do mieszkańców nieruchomości jednorodzinnych, aby zgłaszali się w celu złożenia rzetelnej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Natomiast mieszkańcy Spółdzielni i Wspólnot Mieszkaniowych proszeni są o składanie aktualnych oświadczeń o liczbie osób zamieszkałych do swoich Spółdzielni i Wspólnot Mieszkaniowych.

 

Niezłożenie nowej deklaracji w przypadku zmiany liczby osób prowadzi do wydania decyzji administracyjnej ustalającej wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi z naliczeniem zaległości i odsetek podatkowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE