Reklama

Rusza wyborcza machina. Kto wybierze dyrektora szpitala?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Rusza wyborcza machina. Kto wybierze dyrektora szpitala? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Znamy nazwisko pierwszego członka komisji konkursowej, która wybierze nowego dyrektora SPZOZ w Łukowie. Taka konieczność zrodziła się po odwołaniu przez Zarząd Powiatu poprzedniego szefa szpitala - Władysława Kobielskiego.

Zarząd Powiatu Łukowskiego ogłosił nazwisko pierwszego członka komisji konkursowej, która zajmie się wyborem nowego dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łukowie. Osobą, która opiniować będzie kandydatury chętnych zastąpić Władysława Kobielskiego na tym stanowisku, będzie m.in. Marek Czub, wójt Gminy Stoczek Łukowski.

Konieczność przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora SPZOZ w Łukowie zrodziła się po tym, jak 23 października Zarząd Powiatu odwołał Władysława Kobielskiego z pełnionej funkcji. Po tej decyzji, stery w łukowskim szpitalu objął dyrektor ds. lecznictwa Mariusz Furlepa, który pełnił podobne zadanie w przeszłości, po odwołaniu przez powiat Grzegorza Gomoły w 2015 roku. Teraz samorządowcy po odwołaniu kolejnego dyrektora, stają przed koniecznością przeprowadzenia nowego konkursu.

Do pierwszej osoby - wójta Marka Czuba - dołączy więc maksymalnie 6 osób, wybranych w tym celu przez Zarząd Powiatu i Radę Społeczną SPZOZ. Ich nazwiska mamy poznać w przyszłym tygodniu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE