Reklama

Rusza akcja „Znicz”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Rusza akcja „Znicz” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 31 października do 2 listopada trwać będzie policyjna akcja "Znicz". W tym czasie policjanci z łukowskiej drogówki będą pilnować bezpieczeństwa w pobliżu cmentarzy. Natomiast na drogach pojawi się więcej patroli. W niektórych miejscach już wprowadzono dodatkowe oznakowanie.

Przed nami Dzień Wszystkich Świętych i duże natężenie ruchu na drogach. By przełom października i listopada był bezpieczny, policjanci wzmacniają patrole i są widoczni przy cmentarzach.

Mundurowi informują o czasowej zmianie organizacji ruchu i apelują o zwracanie uwagi na znaki drogowe. Z uwagi na bardzo duże natężenie ruchu pieszych na ul. 700-lecia w Łukowie zostało wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h. Pojawił się też znak ostrzegawczy „INNE NIEBEZPIECZEŃSTWA” z tabliczką „PIESI”. Natomiast w Jedlance na drodze krajowej nr 76 na wysokości cmentarza po jego przeciwnej stronie będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Po stronie cmentarza będzie znak ostrzegawczy „INNE NIEBEZPIECZEŃSTWA” z tabliczką „Cmentarz”.

Ostrożność w najbliższych dniach należy zachować nie tylko w miejscach wyznaczonych powyżej, ale też na lokalnych odcinkach dróg, zwłaszcza w pobliżu innych cmentarzy. Policjanci będą informować o utrudnieniach, ale będą reagowali na wszelkie naruszenia przepisów w ruchu drogowym. Szczególnie narażeni na kary będą osoby przekraczające dozwolona prędkość i popełniające szczególnie niebezpieczne wykroczenia.

Policjanci apelują też o zadbanie o stan techniczny pojazdów, ich oświetlenia oraz elementy odblaskowe dla pieszych. Proszą o rozsądne planowanie trasy i czasu na podróże. W ubiegłym roku w okresie Wszystkich Świętych na drogach powiatu łukowskiego doszło do 25 kolizji i 1 wypadku drogowego, w którym została ranna 1 osoba. Sprawmy wspólnie, by statystyki te były zdecydowane niższe niż rok temu.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE