Reklama

Rozmawiali o zagrożeniu czadem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Katarzyna Dołęga / Nadesłane do Redakcji

Rozmawiali o zagrożeniu czadem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Internat I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki włącza się do kampanii społecznej \"Czad i Ogień. Obudź czujność\". Inicjatywa ma na celu jak najszersze rozpropagowanie informacji o zagrożeniach związanych z tlenkiem węgla.

Trwa społeczna kampania „Czad i Ogień. Obudź czujność” uczulająca ludzi przed zagrożeniami płynącymi ze strony niewykrywalnego przez nasze organizmy tlenku węgla. W czasie jesienno-zimowym - gdy za oknem spadają temperatury - często dogrzewamy się różnego rodzaju piecykami, niestety niekiedy niesprawnymi. Wówczas nie trudno o zatrucie tlenkiem węgla, bądź o pożar.

Zagadnienia związane z niebezpieczeństwem zatrucia czadem omawiane były też przez młodzież mieszkającą w Internacie przy I LO w Łukowie. Podczas spotkania z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej kpt. Mariuszem Małeckim, uczniowie „Kościuszki” dowiedzieli się czym jest tlenek węgla, jakie miejsca i sytuacje wpływają na jego powstawanie czadu, jak rozpoznać zatrucie u innych osób i jak je ratować. Prowadzący podkreślił konieczność stosowania działań prewencyjnych, które uchronią nas przed kontaktem z tym niezwykle toksycznym i niebezpiecznym gazem.

W trakcie spotkania młodzież wzięła udział w konkursie dotyczącym ekologii i bezpieczeństwa pożarowego. Wśród jego uczestników rozlosowano nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łukowie - czujniki tlenku węgla. Jedno z takich urządzeń pojawi się także w budynku internatu.

Współorganizatorem ogólnopolskiej kampanii na szczeblu powiatowym jest Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie i Starostwo Powiatowe.

Informację nadesłała p. Katarzyna Dołęga

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE