Reklama

Rozbójnik aresztowany na trzy miesiące

Opublikowano:
Autor:

Rozbójnik aresztowany na trzy miesiące  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 20-latek z gminy Wojcieszków. Młody mężczyzna napadł na sklep. Grożąc ekspedientce nożem ukradł pieniądze, którymi później płacił za narkotyki.

W mienionym tygodniu, w czwartek 28 maja dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o rozboju do jakiego doszło w jednym ze sklepów w gminie Wojcieszków. Ze zgłoszenia wynikało, że „zamaskowany” mężczyzna zastraszając ekspedientkę nożem zażądał od niej pieniędzy z kasy. Już po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia policjanci z Adamowa i łukowscy kryminalni ustalili, że sprawcą rozboju może być 20-latek z gminy Wojcieszków.


Zatrzymany młodzieniec mówił, że nie ma nic wspólnego ze zdarzeniem. Funkcjonariusze nie uwierzyli w jego zapewnienia i odnaleźli w domu część skradzionych ze sklepu pieniędzy. Dodatkowo mundurowi w kurtce 20-latka znaleźli kilka gramów haszyszu. Wówczas 20-latek przyznał policjantom, że musiał zdobyć pieniądze, gdyż miał finansowy dług u znajomego. Okazało się, że młodzieniec „zalegał z płatnością” za zakupione wcześniej narkotyki. Funkcjonariusze ustalili też, że kilka minut po rozboju, skradzionymi pieniędzmi 20-latek „wyrównał dług” a dodatkowo zakupił nową porcję haszyszu.

Młody mężczyzna już usłyszał zarzuty. Za „posiadanie” narkotyków i rozbój z użyciem noża grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Wczoraj łukowski sąd przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy. Trzy najbliższe miesiące 20-latek spędzi w areszcie tymczasowym.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE