Reklama

Rowerem przez Jatę

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Krzysztof Fornal

Rowerem przez Jatę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 61 rowerzystów wzięło udział w VII Eko-Czerwcówce. Najpierw rowerami przemierzyli leśne ostępy, później wzięli udział w przygotowanych przez organizatorów grach i zabawach.

Miniona sobota upłynęła w Żdżarach pod znakiem aktywnego wypoczynku. W rowerowej wyprawie ścieżkami Rezerwatu Jata wzięło udział 61 cyklistów. Najmłodszym uczestnikiem wydarzenia była 2-letnia Hanna Tracz ze Świdrów, a najstarszym 77-letni Aleksander Mościcki z Zalesia.

Na rowerzystów czekała 20-kilometrowa trasa. Przewodnikami po leśnych ścieżkach, którzy zwracali uwagę rowerzystów na ciekawostki przyrodnicze i historyczne byli pracownicy Nadleśnictwa Łuków: Ewelina Głaz i Przemysław Pieniak.

Eko- Czerwcówka na rowerowej wyprawie się nie zakończyła. Na „Ranczu pod bocianami” na uczestników czekał poczęstunek oraz konkursy i zabawy. Miłośnicy dwóch kółek mogli się wykazać m.in. wiedzą na temat „Jaty pełnej tajemnic”. Tu najlepsza okazała się Dominika Kopeć z Sięciaszki Pierwszej. Nie zabrakło także konkursów sprawnościowych. W „Rowerowym Zakręcie Głowy” w kategorii „dorośli” zwyciężył Paweł Sulej ze Żdżar, natomiast w kategorii „dzieci” - Cezary Gołąb z Klimek. Uczestnicy Eko – Czerwcówki do domów wrócili z upominkami, a najstarszy i najmłodszy cyklista z płytą z autografem Krzysztofa Cugowskiego.

Organizatorem VII Eko – Czerwcówki było Stowarzyszenie „Żdżarzanie”. Tego dnia, w uznaniu zasług dla rozwoju sportu i turystyki w regionie lubelskim, stowarzyszenie odebrało dyplom Marszałka Sławomira Sosnowskiego.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE