Reklama

Rowerami dookoła świata. Dołącz do nich choć na chwilę

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Piotr Kalista

Rowerami dookoła świata. Dołącz do nich choć na chwilę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę wyruszyli z Gdańska na rowerach, by po pokonaniu 35 tys. kilometrów do niego powrócić. Sztafeta zatrzyma się także w Łukowie. Miłośnicy rowerowych wypadów będą mogli dołączyć do śmiałków, choć na część ich drogi.

Przygoda z rowerami zaczęła się w 2015 roku, kiedy to z Polski wyruszyli sztafetą do Japonii. Wówczas przekonali się, że to nie koniec. 27 maja wyruszyli z Gdańska w rowerową podróż dookoła świata. Chcą pokazać, że w 2023 roku to z naszego kraju może wyruszyć Światowe Jamboree Skautowe. Przed rowerzystami 35 tys. kilometrów podzielonych na 34 etapy. Miłośnicy dwóch kółek zwiedzą 21 pięknych krajów półkuli północnej.

Bike Jamboree to nie tylko niesamowita wyprawa, ale także historia o przyjaźni i wielkim wysiłku wielu osób – doświadczonych podróżników i ludzi bardzo młodych - by wspólnie zrealizować rowerową podróż dookoła świata. To rzecz o dzieleniu się: pasją, doświadczeniem i inspiracjami do spełniania marzeń. To również historia o współczesnym harcerstwie i uniwersalnym duchu braterstwa oraz wartościach, które są ponad wszelkimi podziałami i granicami geograficznymi.

Pierwszy etap sztafety ma charakter otwarty. Każdy może do niej dołączyć. Wieczorami harcerze spotkają się z mieszkańcami odwiedzanych miejscowości. Takie spotkanie przewidziane jest także u nas.  

4 czerwca o godzinie 13.00 rozpocznie się rodzinny piknik w Ławkach. Dołączą do niego rowerzyści z Gdańska. Po wspólnie spędzonym czasie i noclegu, 5 czerwca sztafeta wyruszy w dalszą drogę. Pojadą z Łukowa do Radzynia Podlaskiego, by przejechać przez Parczew i dotrzeć do Grabniaka w gminie Urszulin. Kolejnego dnia rowerzyści przejadą przez Okuninkę, Włodawę, Hannę, Sławatycze, Kodeń i zatrzymają się w Kostomłotach. 7 czerwca przekroczą granicę skąd wyruszą w dalszą podróż rowerami dookoła świata.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE