Reklama

„Rolnik” zwycięża w konkursie rolniczym

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zespół Szkół nr 3 w Łukowie

„Rolnik” zwycięża w konkursie rolniczym - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zespól Szkół nr 3 im. W. Reymonta w Łukowie został zwycięzcą eliminacji okręgowych XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Uczniowie szkoły o pokonali reprezentantów trzech województw.

156 reprezentantów 25 powiatów z trzech województw: lubelskiego, mazowieckiego i podlaskiego rywalizowało w eliminacjach okręgowych XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Olimpiadę przeprowadził Komitet Okręgowy działający przy Uniwersytecie Przyrodniczym-Humanistycznym  w Siedlcach, a testy wiedzy pisano 20 i 21 kwietnia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Staszica w Sejnach niedaleko Suwałk.

W klasyfikacji ogólnej szkół bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie, którzy zajęli pierwsze miejsce w Olimpiadzie. Przedstawiciele łukowskiego „Rolnika” zdobyli oni czołowe lokaty w kilku blokach. W kategorii produkcja zwierzęca I miejsce wywalczył Przemysław Rusek, I miejsce w bloku technologia żywności zdobyła też Małgorzata Krasuska. W kategorii produkcja roślinna II miejsce zajął inny uczeń ZS nr 3 w Łukowie Marek Orzyłowski, a Kacper Goławski uzyskał III miejsce w kat. mechanizacja rolnictwa.

Eliminacje centralne XLII edycji OWiUR - w których o kolejne sukcesy będą walczyć uczniowie Reymonta - odbędą się 7 i 8 czerwca na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE