Reklama

Rodziny wspierające bardzo potrzebne

Opublikowano:
Autor:

Rodziny wspierające bardzo potrzebne - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości GMINA ŁUKÓW Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łukowie zaprasza do współpracy osoby i rodziny, które chcą pomóc rodzinom, mającym trudności w opiece i wychowaniu dzieci. Nie chodzi o ich wyręczanie w tych zadaniach lecz o wsparcie w przezwyciężaniu problemów.

Pomoc rodziny wspierającej może dotyczyć opieki i wychowywania dzieci w tym organizacji wolnego czasu czy wsparcia w nauce, prowadzenia gospodarstwa domowego, na przykład zarządzania domowym budżetem, dbania o dom czy nauki gotowania oraz wypełniania innych podstawowych ról społecznych.

Funkcję rodziny wspierającej może pełnić rodzina z bezpośredniego otoczenia dziecka, na przykład sąsiedzi, dziadkowie, krewni lub znajomi, którzy stale współpracują z asystentem rodziny.

Zainteresowani tą propozycją mogą się zgłaszać do siedziby GOPS przy ul. Świderskiej w Łukowie. Kandydaci na rodziny wspierające muszą uzyskać pozytywną opinię kierownika ośrodka, która jest wydawana na podstawie wywiadu przeprowadzonego w ich środowisku przez pracownika socjalnego. Zgodnie z przepisami ustawowymi pełnienie funkcji rodziny wspierającej jest bezpłatne, ale takie osoby mogą otrzymać zwrot kosztów związanych z udzielaniem pomocy.

Dodatkowe informacje w tej sprawie można uzyskać także telefonicznie pod numerem: 25 798 21 59.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE