Reklama

Rocznica powstania przy „Mówiących Kamieniach”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Rocznica powstania przy „Mówiących Kamieniach” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilkudziesięciu mieszkańców miasta zebrało się wczoraj wieczorem, by uczcić pamięć poległych powstańców styczniowych. Na historyczne spotkanie zaprosili Andrzej Zdrojewski, Towarzystwo Fruwającej Muchy, Club Weteranów Szos i portal Łuków Historia.

Spotkanie historyczne przy tzw. „Mówiących Kamieniach” w parku miejskim i odwiedziny mogił poległych powstańców. Taki przebieg miały oddolne obchody 155. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, które zorganizowano w poniedziałkowy wieczór, 21 stycznia.

Organizatorem wydarzenia był Andrzej Zdrojewski wspólnie z Towarzystwem Fruwającej Muchy, Clubem Weteranów Szos i portalem Łuków Historia. Po przybliżeniu sylwetki dwóch najważniejszych z perspektywy Ziemi Łukowskiej osób z czasów powstania - ks. gen. Stanisława Brzóski i Franciszka Wilczyńskiego, złożone zostały znicze i kwiaty pod kamieniami upamiętniającymi te postacie. Obecni mogli liczyć też na poczęstunek i możliwość ogrzania się przy ogniu.

Oddolne uroczystości upamiętniające 155. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego zakończyły się na cmentarzu parafialnym w Łukowie. Przy grobie upamiętniającym poległych powstańców, mieszkańcy miasta zapalili symboliczne znicze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE