Reklama

„Remont dworca się opóźnia, a kas dalej nie ma”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

„Remont dworca się opóźnia, a kas dalej nie ma” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Planowane w latach 2018-2020 prace remontowe na dworcu kolejowym w Łukowie opóźnią się. Pomimo tej informacji nieustannie pojawiają się komentarze mieszkańców o braku kas biletowych, czy też o uciążliwych windach i kładce.

Dworzec kolejowy w Łukowie znajduje się na liście obiektów, które do 2023 r. chcą wyremontować Polskie Koleje Państwowe. Budynek ma zostać dostosowany do potrzeb wszystkich pasażerów. Rozpoczęcie remontu dworca wciąż jednak się opóźnia. Wiadomo jednak że pomimo tego, w 2019 roku mają zostać wykonane prace projektowe w tym obiekcie.

- Dotychczasowa umowa na prace projektowe dla dworca w Łukowie została rozwiązana z winy wykonawcy. Zamierzamy zlecić to zadanie innej firmie - mówi Aleksandra Grzelak, rzecznik prasowy PKP S.A.

- PKP S.A. planuje gruntowną przebudowę dworca w Łukowie. Inwestycja zostanie zrealizowana w latach 2019-2021. Na początku 2019 r. chcielibyśmy rozpocząć prace projektowe - informuje Katarzyna Grzduk z Wydziału Prasowego Biura Komunikacji i Promocji PKP S.A.

"Będziemy siedzieć pod gołym niebem"

Pomimo pojawiających się pozytywnych informacji na temat dworca kolejowego w Łukowie, mieszkańcy stale wymieniają problemy, które od dłuższego czasu trapią pasażerów stacji kolejowej.

- Ile będziemy czekać na te kasy biletowe PKP w Łukowie? Dlaczego perony są ogrodzone, jak nikt nie wykonuje żadnych robót? Ciężko jest się wdrapać na tę kładkę, by przedostać się na perony. Winda raz działa, raz nie działa, chyba że ktoś wciśnie guziki i się zablokuje. Wszystko idzie mozolnie w kierunku remontu Dworca PKP Łuków, nie wiem, od czego to zależy. Czy nie ma podwykonawcy? - pyta Czytelnik.

Osoba, która do naszej redakcji skierowała list, podkreśla, że cieszy się, że nie są remontowane poczekalnie, bo pasażerowie musieliby czekać na pociągi pod gołym niebem.

- To jeszcze dobrze jest dla nas, że nikt nie remontuje poczekalni, bo byśmy siedzieli pod gołym niebem. Kiedy możemy się spodziewać normalnego użytkowania kas biletowych? Kiedy to się wszystko skończy? To jest uciążliwe dla pasażerów - dodaje Czytelnik.

Wygrodzenie ze względów bezpieczeństwa

Karol Jakubowski z Zespołu Prasowego Polskich Linii Kolejowych informuje, że wygrodzenie dworca od torów kolejowych zostało zamontowane ze względów bezpieczeństwa.

- W sprawie wygrodzenia, zgodnie z przepisami na zmodernizowanej stacji Łuków ze względów bezpieczeństwa zamontowane zostało wygrodzenie między terenem miasta a torami. Zostało to zrobione po to, aby osoby postronne nie wchodziły na tory, po których pociągi mogą poruszać się z prędkością nawet 160 km/h - mówi Karol Jakubowski z Polskich Linii Kolejowych.

"Trzeba trzymać przycisk"

Jak twierdzi, windy na peronach są całkowicie sprawne, a w razie awarii trzeba wciskać przycisk alarmowy.

- Na stacji Łuków zainstalowane są cztery windy. Wszystkie są obecnie sprawne. Ich stan techniczny jest na bieżąco sprawdzany przez pracowników PLK i zewnętrznego konserwatora wind. Każda z nich jest wyposażona w przycisk alarmowy. Może zdarzyć się, że przekroczenie dopuszczalnego udźwigu windy lub użytkowanie niezgodne z instrukcją obsługi spowoduje zacięcie się urządzenia, dlatego należy zwracać uwagę na instrukcję użycia - dodaje Jakubowski.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE