Reklama

Rekordowy niebieski bieg!

Opublikowano:
Autor:

Rekordowy niebieski bieg! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko pół tysiąca osób wzięło udział w tzw. Niebieskim Biegu, który uświadamiać ma lokalną społeczność, że wśród nas funkcjonują osoby cierpiące na autyzm. W środę 11 kwietnia park miejski w Łukowie był miejscem imprezy edukacyjnej na ten temat.

Bieg mieszkańców miasta, uczniów szkół i przedszkolaków to główny punkt pikniku edukacyjnego, który zorganizowano 11 kwietnia w parku miejskim w Łukowie. Tego dnia do wspólnego spędzenia czasu zaprosiło Łukowskie Stowarzyszenie Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin „Labirynt” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. Motyw jaki przyświecał Niebieskiemu Biegowi to edukacja i tolerancja dla zagadnienia jakim jest autyzm.

Jak powiedziały liderki stowarzyszenia „Labirynt” Grażyna Kulik i Monika Siwiak, impreza zorganizowana w ramach „Światowego Miesiąca Wiedzy na temat Autyzmu” przeszła ich najśmielsze oczekiwania. W biegu uświadamiającym że osoby autystyczne są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa wystartowało aż 478 osób. Po parku biegali najmłodsi łukowianie oraz przedstawiciele szkół, osoby dorosłe i chodziarze nordic walking. Bieg poprzedziła rozgrzewka poprowadzona przez Marka Czerneckiego z Biegaczy Pomagaczy, którzy również włączyli się we wspólne bieganie.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych na temat autyzmu oraz hasła na ten temat. Osoby, które zdecydowały się na bieganie w parku i które tego dnia ubrały się na niebiesko, otrzymały pamiątkowe medale. Natomiast placówki edukacyjne, które pojawiły się na imprezie, otrzymały dyplomy z podziękowaniami.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE