Reklama

Rekordowy budżet Miasta uchwalony. 12 mln zł na inwestycje!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Rekordowy budżet Miasta uchwalony. 12 mln zł na inwestycje! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na trwającej obecnie XXX sesji Rady Miasta, radni jednogłośnie uchwalili Budżet Miasta na 2017 rok. Zakłada on m.in. 12 mln zł na inwestycje.

Przyszłoroczny Budżet Miasta Łuków będzie rekordowym pod wieloma względami. Całość przewiduje m.in. 109 550 481,69 zł dochodów i 110 451 843,69 zł wydatków, z których największą część pochłonie oświata. Będzie to niecałe 39 mln. Planowane zadłużenie na koniec 2017 roku ma wynieść 29 mln 133 tys. zł, zaś deficyt budżetowy w wysokości niewiele ponad 900 tysięcy, zostanie pokryty z pożyczki. Władze miasta nie planują ponadto podnosić w przyszłym roku podatków. Dużo pieniędzy zostanie natomiast przeznaczonych na inwestycje.

Przyjęcie przyszłorocznego budżetu Miasta poprzedziła dyskusja i wzajemne podziękowania, szczególnie ze strony radnych koalicyjnych. Opozycja zwróciła uwagę na zbyt niską kwotę pozyskania środków zewnętrznych (K. Okliński) oraz opieranie przychodów na sprzedaży miejskich działek prywatnym inwestorom (M. Chudek). Ostatecznie wszyscy radni zagłosowali jednak ZA Budżetem Miasta na 2017 rok.

Inwestycje opisane w budżecie to jednak nie wszystko, co władze miasta planują zrealizować w przyszłym roku. Burmistrz Dariusz Szustek w trakcie trwających dzisiaj obrad obiecał, że jeśli w miejskiej kasie pojawią się oszczędności po przetargach, zostaną one przeznaczone na inwestycje, które nie znalazły się w przyszłorocznym zapisach budżetowych. Być może część pieniędzy zostanie przeznaczonych na poprawienie warunków bytu na miejskim targowisku przy ul. Prusa. Apelował o to radny M. Wysokiński. Szustek planuje też pozyskać dodatkowe 3 mln zł na termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 5, 3 mln na modernizacje oświetlenia ulicznego oraz aż 11 mln zł na modernizacje zalewu Zimna Woda.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE