Reklama

Rekord frekwencji na EKO-CZERWCÓWCE

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Żdżary "Żdżarzanie"

Rekord frekwencji na EKO-CZERWCÓWCE - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Aż 122 rowerzystów wzięło udział w turystycznym rajdzie rowerowym EKO-CZERWCÓWKA, który w niedzielę 17 czerwca przemierzał szlaki Rezerwatu Jata. Na wspólną jazdę zaprosiło mieszkańców powiatu łukowskiego Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Żdżary "Żdżarzanie".

Blisko 20-kilometrową przemierzyli w niedzielę rowerzyści z Łukowa oraz okolic. W niedzielę 17 czerwca już po raz ósmy w Żdżarach zorganizowana została EKO-CZERWCÓWKA, w której uczestniczyli mieszkańcy powiatu łukowskiego i siedleckiego.

Imprezę otworzył Krzysztof Fornal oraz Marek Kopeć, radny sejmiku lubelskiego. Osoby, które wcześniej zadeklarowały chęć startu w rajdzie, otrzymały pakiety startowe i poinstruowane zostały, jak zachować się w lesie i Rezerwacie Jata. Następnie wszyscy wyruszyli na trasę. Leśnymi ścieżkami podróżowało 122 rowerzystów, co stanowi rekord frekwencji imprezy.

Rowerzyści przejeżdżali w pobliżu czterech pomników znajdujących się na terenie rezerwatu. Odwiedzili m.in. obelisk poświęcony mieszkańcom wsi Jagodne, pomnik partyzantów Polskich i Radzieckich, żołnierzy Armii Krajowej oraz pomnik ku pamięci ks. Stanisława Brzóski. Przed każdym z tych miejsc przypomniano uczestnikom rajdu lokalną historię oraz losy postaci, zapalono też pamiątkowe znicze. Po powrocie na „Ranczo pod bocianami” czekał na cyklistów przygotowany uprzednio poczęstunek.

Po powrocie wszystkich rowerzystów na miejsce startu, przeprowadzono konkurs wiedzy „Jata pełna tajemnic”. Pierwsze miejsce zajął w nim Cezary Gołąb, drugie Marcel Ksok, a trzecie Kacper Laskowski. Inną konkurencją był „Rowerowy Zakręt Głowy”, specjalny tor przeszkód, który należało jak najszybciej pokonać. W konkurencji tej zwyciężył Jakub Rybka, drugi wynik miał Jakub Głuchowski, a trzeci Cezary Gołąb.

Na zakończenie rajdu wszyscy jego uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki. Zwycięzcy konkursów wiedzy i sprawnościowego odebrali nagrody rzeczowe. Wyróżniono także najstarszego i najmłodszego cyklistę. Na zorganizowaną już po raz ósmy EKO-CZERWCÓWKĘ zaprosiło Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Żdżary „Żdżarzanie”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE