Reklama

REGION: Zmiany w parafiach w powiecie łukowskim. Sprawdź swoją

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

REGION: Zmiany w parafiach w powiecie łukowskim. Sprawdź swoją - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Biskup Kazimierz Gurda zdecydował o zmianach personalnych wśród duchowieństwa w diecezji siedleckiej. Zmiany wchodzą w życie z dniem 1 lipca

Księża przechodzący na emeryturę


Ks. prał. Edmund SZAREK - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Łaskarzew oraz dziekana dekanatu łaskarzewskiego i przeniesiony na emeryturę.


Ks. kan. mgr Stanisław BIEŃKO - zwolniony z urzędu proboszcza Stoczek Łukowski i przeniesiony na emeryturę.


Ks. kan. Jan GROCHOWSKI - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Trąbki i przeniesiony na emeryturę.


Ks. kan. Waldemar IZDEBSKI - zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. św. Anny w Białej Podlaskieji przeniesiony na emeryturę.


Ks. kan. mgr Jan ORŁOWSKI - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Ostrów Lubelski i przeniesiony na emeryturę.


Ks. kan. Eugeniusz PEPA - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Żabianka i przeniesiony na emeryturę.


Ks. kan. mgr Adam TUREMKA - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Miastków Kościelny i przeniesiony na emeryturę.


Zmiany proboszczowskie


Ks. prał. mgr Sławomir NIEWĘGŁOWSKI - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Jeziorzany i mianowany proboszczem parafii Łaskarzew oraz dziekanem dekanatu łaskarzewskiego.


Ks. kan. Ryszard KOZIEŁ - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Trzebieszów i mianowany proboszczem parafii pw. św. Anny w Białej Podlaskiej.


Ks. kan. mgr lic. Ireneusz GŁOWACKI - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Zembry i mianowany proboszczem parafii Miastków Kościelny.


Ks. kan. mgr Józef SOBOTKA - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Huszlew i mianowany proboszczem parafii Trzebieszów.


Ks. mgr Sylwester GAŁACH - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Manie i mianowany proboszczem parafii Trąbki.


Ks. mgr lic. Stanisław KLUSKA - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Jeleniec i mianowany proboszczem parafii Ostrów Lubelski.


Ks. Kazimierz JÓŹWIK - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Wierzbno i mianowany proboszczem parafii Huszlew.


Ks. mgr Andrzej SZYMONIK - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Radomyśl i mianowany proboszczem parafii Manie.


Ks. Marek CHOJNOWSKI - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Polskowola i mianowany proboszczem parafii Żeliszew.


Ks. mgr Sławomir SULEJ - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Żeliszew i mianowany proboszczem parafii Stoczek Łukowski.


Ks. mgr Stanisław JASTRZĘBSKI - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Kościeniewicze i mianowany proboszczem parafii Rozkopaczew.


Ks. mgr Wiesław NESTORUK - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Rozkopaczew i mianowany proboszczem parafii Żabianka.


Ks. mgr Alfred WASILAK - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Łuzki i mianowany proboszczem parafii Wierzbno.


Ks. Jarosław GAŁĄZKA - zwolniony z funkcji kapelana szpitala w Radzyniu Podlaskim i mianowany proboszczem parafii Polskowola.


Ks. mgr Marek ANDRZEJUK - zwolniony z funkcji diecezjalnego moderatora Domowego Kościoła i Ruchu Światło-Życie oraz asystenta kościelnego Katolickiego Stowarzyszenia Moria i mianowany proboszczem parafii Jeziorzany.


Ks. mgr Sławomir ZACZEK - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskieji mianowany proboszczem parafii Radomyśl.


Ks. mgr Piotr WOŹNIAK - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Piszczac i mianowany proboszczem parafii Kościeniewicze.


Ks. mgr Tomasz RADCZUK - zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskimi mianowany proboszczem parafii Łuzki.


Ks. mgr lic. Jan KLUSKA - zwolniony z funkcji prefekta Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach i mianowany proboszczem parafii Zembry.


Ks. dr Adam KULIK - zwolniony z funkcji administratora Domu Księży Emerytów w Nowym Opolu i mianowany proboszczem parafii Jeleniec.


Zmiany wikariuszowskie


Ks. mgr Marcin BUDZYŃSKI - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Gończyce i mianowany wikariuszem parafii Przesmyki.


Ks. dr Grzegorz CHRUŚCIEL - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Stężyca i mianowany wikariuszem parafii katedralnej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach.


Ks. mgr Grzegorz GŁADYSZ - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Parysów i mianowany wikariuszem parafii Stężyca.


Ks. mgr Sławomir GNYSZKA - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Wisznice i mianowany wikariuszem parafii Łaskarzew.


Ks. mgr lic. Mateusz GOMÓŁKA - zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Józefa w Siedlcach i mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim.


Ks. mgr lic. Karol JAKUBIAK - zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Brata Alberta w Łukowie i mianowany wikariuszem parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie.


Ks. mgr Paweł KOBIAŁKA - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Przesmyki i mianowany wikariuszem parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej.


Ks. mgr Marek KONDEJ - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Adamów i mianowany wikariuszem parafii pw. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej.


Ks. mgr Piotr KRUK - zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej i mianowany wikariuszem parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie.


Ks. mgr Szczepan LITWINIUK - zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie i mianowany wikariuszem parafii Ducha Świętego w Siedlcach.


Ks. mgr Gabriel MAZUREK - zwolniony z funkcji prefekta Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie, asystenta kościelnego Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Diecezji Siedleckiej, kapelana Ośrodka Opiekuńczo-Leczniczego w Wólce Ostrożeńskiej oraz kapelana Krajowego Ośrodka Psychiatrii Sądowej dla Nieletnich w Garwolinie oraz dzieci i młodzieży z nerwicami i uzależnieniami, i mianowany wikariuszem parafii Parysów.


Ks. mgr Tomasz MIKOŁAJCZUK - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Jeziorzany i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim.


Ks. mgr Grzegorz OSIPACZ - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Sosnowica i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa w Siedlcach.


Ks. mgr Radosław OSIPACZ - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Kąkolewnica i mianowany wikariuszem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie.


Ks. mgr lic. Krzysztof PEŁKA - zwolniony z funkcji kierownika Regionalnego Portalu Informacyjnego podlasie24.pl oraz pracy w Katolickim Radiu Podlasie i mianowany wikariuszem parafii Konstantynów.


Ks. mgr Sławomir PLESZCZYŃSKI - zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Anny w Białej Podlaskiej i mianowany wikariuszem parafii Wisznice.


Ks. mgr Michał PNIEWSKI - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Wola Uhruska i mianowany wikariuszem parafii Ulan.


Ks. mgr Rafał PRZEZDZIAK - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Kłoczew i mianowany wikariuszem pw. św. Anny w Białej Podlaskiej.


Ks. mgr Łukasz RODZOŚ - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Jedlanka i mianowany wikariuszem parafii Gończyce.


Ks. mgr lic. Łukasz SKOLIMOWSKI - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Sulbiny mianowany wikariuszem parafii Żelechów.


Ks. mgr lic. Artur STEFANIAK - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Opatrzności Bożej w Parczewie i mianowany wikariuszem parafii pw. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej.


Ks. mgr Grzegorz SUWAŁA - zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Parczewie.


Ks. mgr Mariusz SZYSZKO - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Łaskarzew i mianowany wikariuszem parafii pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie.


Ks. mgr lic. Mariusz TELACZYŃSKI - po powrocie z pracy w strukturach Sekcji Polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie mianowany wikariuszem parafii św. Stanisława BM w Siedlcach.


Ks. mgr Grzegorz WALCZUK - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Konstantynów i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa w Siedlcach.


Ks. mgr Kamil WASILEWSKI - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Łomazy i mianowany wikariuszem parafii Stanin.


Ks. mgr Marcin WESOŁOWSKI - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Rossosz i mianowany wikariuszem parafii katedralnej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach.


Ks. mgr Krzysztof WĘGRZYNEK - zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim i mianowany wikariuszem parafii Sulbiny.


Ks. mgr lic. Krzysztof ZAWADZKI - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie i mianowany wikariuszem parafii Łomazy.


Ks. mgr Paweł ZAZUNIAK - po powrocie z pracy duszpasterskiej w USA mianowany wikariuszem parafii pw. św. Brata Alberta w Łukowie.


Ks. mgr Dariusz ŻMUDA - zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Parczewie i mianowany wikariuszem parafii Łaskarzew.


Ks. mgr Mirosław ŻACZEK - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Ulan i mianowany wikariuszem parafii Opatrzności Bożej w Parczewie.


Ks. mgr Artur ZBAŃSKI - zwolniony z funkcji prefekta Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Garwolinie i mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim.


Księża neoprezbiterzy


Ks. mgr Paweł BORYCHOWSKI - mianowany wikariuszem parafii Jedlanka.


Ks. mgr Marcin JANOWSKI - mianowany wikariuszem parafii Piszczac.


Ks. mgr Adam KLIMEK - mianowany wikariuszem parafii Adamów.


Ks. mgr Mateusz KOPEĆ - mianowany wikariuszem parafii Kąkolewnica.


Ks. mgr Marek MALEŃCZUK - mianowany wikariuszem parafii Rossosz.


Ks. mgr Sławomir OCHNIK - mianowany wikariuszem parafii Wola Uhruska.


Ks. mgr Kacper RYSAK - mianowany wikariuszem parafii Kłoczew.


Prefekci


Ks. mgr Arkadiusz BYLINKA - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Żelechów i mianowany prefektem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. I.W. Zakrzewskiego w Żelechowie, asystentem kościelnym Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Diecezji Siedleckiej, kapelanem Ośrodka Opiekuńczo-Leczniczego w Wólce Ostrożeńskiej oraz kapelanem Krajowego Ośrodka Psychiatrii Sądowej dla Nieletnich w Garwolinie oraz dzieci i młodzieży z nerwicami i uzależnieniami.


Ks. mgr Mariusz DZIWULSKI - zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej i mianowany prefektem Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu.


Ks. mgr Bogdan IWAŃCZUK - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie i mianowany prefektem w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach.


Ks. mgr lic. Karol NASIŁOWSKI - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Jabłoń i mianowany prefektem Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Garwolinie.


Inne zmiany


Ks. kan. dr Jerzy DUDA - zwolniony z funkcji dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Kurii Diecezjalnej Siedleckiej i skierowany na dwuletni urlop habilitacyjny.


Ks. mgr lic. Mariusz ZANIEWICZ - mianowany dyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Kurii Diecezjalnej Siedleckiej.


Ks. dr Łukasz CELIŃSKI - po powrocie ze studiów rzymskich mianowany kierownikiem Referatu Liturgicznego Kurii Diecezjalnej i koordynatorem ds. organizacji nabożeństw ogólnodiecezjalnych.


Ks. kan. mgr Andrzej BIERNAT - mianowany dziekanem dekanatu bialskiego południowego na okres kolejnych pięciu lat.


Ks. kan. mgr lic. Krzysztof SAMSEL - mianowany dziekanem dekanatu osieckiego na okres kolejnych pięciu lat.


Ks. mgr Paweł BIELECKI - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Ducha Świętego w Siedlcach i skierowany na studia stacjonarne z teologii pastoralnej w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.


Ks. mgr Paweł BROŃSKI - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Komarówka Podlaska i skierowany do pracy w Katolickim Radiu Podlasie.


Ks. dr Kamil DUSZEK - po powrocie ze studiów w KUL mianowany diecezjalnym moderatorem Ruchu Światło-Życie i Domowego Kościoła oraz asystentem kościelnym Katolickiego Stowarzyszenia Moria.


Ks. mgr Dariusz KONIECZNY - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Łaskarzew i mianowany kapelanem biskupa siedleckiego na okres trzech lat oraz notariuszem Sądu Biskupiego Siedleckiego.


Ks. mgr Andrzej KOŁODZIEJCZYK - zwolniony z urzędu wikariusza parafii katedralnej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach i skierowany do pracy wśród Polonii w Szwajcarii na okres trzech lat.


Ks. mgr Jakub KOZAK - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie i skierowany na studia stacjonarne z duszpasterstwa rodzin w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.


Ks. Adam ZAWISTOWSKI - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Stanin i mianowany kapelanem szpitala w Radzyniu Podlaskim.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE