Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

REGION Tragiczny bilans wakacji. 11 osób zginęło na drogach Lubelszczyzny

Kierowca Ki Ceed 43-letni mieszkaniec gminy Wojcieszków zderzył się z motocyklem, którym kierował 10-latek z gminy Adamów. Chłopiec doznał poważnych urazów i został przetransportowany śmigłowcem LPR do specjalistycznego szpitala. | foto KPP Łuków

wiadomosci Wśród ofiar wypadków niestety są dzieci.

ŁP/KWP Lublin

Opublikowano: 22 lipca 2020 08:04 | Aktualizacja: 22 lipca 2020 08:26

Od początku wakacji na drogach województwa lubelskiego doszło do 74 wypadków. 75 osób zostało rannych, zaś 11 zginęło. Ofiarami są również dzieci. 

 

Do jednego z groźnych wypadku doszło w powiecie łukowskim. Z poważnymi obrażeniami ciała przetransportowano śmigłowcem LPR 10-latka z gminy Adamów. Chłopiec kierując motocyklem crossowym zderzył się z osobową Kią.  Do wypadku doszło 5 lipca w Sobice.

Chłopiec doznał poważnych urazów. 

 

 

Jechał bez kasku 

 

 

W poniedziałek w powiecie hrubieszowskim kierująca nissanem potrąciła 16-letniego motorowerzystę. Wcześniej kobieta dojeżdżając do niego, rozpoczęła manewr wyprzedzania. Nagle ten nie sygnalizując zamiaru skrętu, zmienił  pas, wjeżdżając bezpośrednio pod koła jej osobówki. 16-latek w wyniku  obrażeń zmarł.  Jechał bez kasku.

 

 

 

Pijany i śmiertelne potrącenie 

 

 

Do tragicznego wypadku doszło także w minioną niedzielę w pow. zamojskim. Młodzian  jadęcy audi z dużą prędkością stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i lewe pobocze, gdzie potrącił idącego prawidłowo 13-letniego chłopca. Mimo akcji reanimacyjnej nastolatek zmarł. Policjanci zatrzymali 22-latka, który miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

 

  Z kolei w pow. radzyńskim w wypadku zginął 10-latek, który jadąc hulajnogą elektryczną, na skrzyżowaniu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującej jeepem.

 

Uważajmy na pociechy

 

Policjanci przypominają, że okres  wakacyjny to dla dzieci i młodzieży czas większej swobody. -  Jednak ta  beztroska sprzyja zagrożeniom, szczególnie tym, w ruchu drogowym. Dzieci  często pozbawieni uwagi bądź opieki dorosłych są uczestnikami ruchu drogowego, jako piesi, czy rowerzyści. - przypominają mundurowi.

 

I apelują do rodziców.  - Szczególnie teraz należy zapewnić dzieciom właściwą opiekę i zainteresowanie. Należy porozmawiać o zasadach bezpiecznych zachowań, szczególnie w aspekcie uczestnictwa w ruchu drogowym, a także uczulić na istniejące zagrożenia - tłumaczą policjanci. 

 

Prace polowe to również zagrożenie 

 

Niestety dzieci ulegają również wypadkom w rolnictwie. 

 

-  Często do tragicznych zdarzeń dochodzi podczas pracy z niebezpiecznymi maszynami. Zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci, zwróćmy uwagę, gdzie przebywają oraz w jakich miejscach się bawią. Przewidujmy, co może się wydarzyć, kiedy pozostawimy je bez naszego nadzoru w pobliżu pracującego urządzenia - apelują policjanci. 

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.