Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

REGION Nie daj się naciągnąć. Pomysłowość oszustów nie zna granic

wiadomosci Policjanci przypominają osobom starszym o oszustach, którzy wykorzystują ludzką ufność, otwartość i szczere intencje.

ŁP

Opublikowano: 23 lipca 2020 12:55 | Aktualizacja: 23 lipca 2020 13:03

Pod pozorem okazji, nieszczęścia, podając się za krewnych, pracowników społecznych, urzędników lub funkcjonariuszy publicznych wprowadzają w błąd swoje ofiary, zyskują ich zaufanie i okradają! Tylko rozsądek i rozwaga w tym przypadku mogą uchronić nas przed staniem się ofiarą naciągaczy.

 

W związku z napływającymi  z całego kraju informacjami dotyczącymi coraz częstszych prób oszustw tzw. „ metodą na wnuczka” Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność wobec osób nieznajomych i rozmówców telefonicznych. Ofiarami  oszustów najczęściej padają osoby starsze. Zanim w pełni zaufamy rozmówcy sprawdźmy czy jest tym za kogo się podaje oraz czy przekazywane przez niego informację są prawdziwe. Możemy stracić oszczędności całego życia. Uważajmy także na przedstawicieli firm. Zanim  złożymy swój podpis na jakiejkolwiek kartce papieru upewnijmy się, co tak naprawdę podpisujemy. Szczególną uwagę zwracajmy na to, co jest napisane drobnym drukiem. Pod żadnym pozorem nie udostępniajmy nikomu swoich danych osobowych.

 

Pamiętajmy również, aby nie wpuszczać nieznanych osób do swojego mieszkania. Domokrążcy mają swoje sposoby. Kuszą nas różnymi atrakcyjnymi ofertami zapewniając jednocześnie o super wygranej. Przed zakupem upewnijmy się czy osoby, które nas odwiedzają rzeczywiście są tymi, za które się podają. Żądajmy okazywania legitymacji, zadzwońmy do instytucji, na którą się powołują.

 

Policjanci przypominają osobom starszym o oszustach, którzy wykorzystują ludzką ufność, otwartość i szczere intencje. Pamiętajmy, że ich pomysłowość i przebiegłość jest nieograniczona. Tylko rozsądek i rozwaga w tym przypadku mogą uchronić nas przed staniem sie ofiarą naciągaczy.

 

W razie zauważenia czegoś niepokojącego prosimy o pilny kontakt z Policją. Gdy zauważymy obce auta i osoby oferujące coś do sprzedaży starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów – np. numer rejestracyjny pojazdu i natychmiast zadzwońmy pod nr tel. 997 lub 112.

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

    Ja

    Nieznanych nam witamy w progu z siekierką (niby jesteśmy w trakcie remontu domu).Możemy w każdej chwili zrobić z niej użytek w myśl zasady.Lepiej niech mnie wyprowadzi policja niż ksiądz.