Reklama

Reforma oświaty w gminie Łuków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Reforma oświaty w gminie Łuków - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie będzie likwidacji zespołów szkół, nie będzie nakazu chodzenia do konkretnej szkoły. To rodzice wybiorą placówkę dla swoich dzieci. To najważniejsze informacje dla mieszkańców gminy Łuków.

Radni Rady Gminy Łuków, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem wprowadzania reformy oświaty, podjęli uchwałę o utworzeniu nowej sieci szkół. Wśród najważniejszych decyzji jakie zapadły pojawiło się zapewnienie, że żaden z zespołów szkół nie zostanie zlikwidowany. Gimnazja zostaną wchłonięte przez szkoły podstawowe. Z istniejących zespołów nie znikną przedszkola.  

Dla nas reforma jest szansą, ponieważ po ukończeniu szkoły podstawowej dzieci uciekały do gimnazjów w Łukowie. Teraz zostaną dwa lata dłużej w naszych szkołach – powiedział wójt Mariusz Osiak.  

Choć reforma oświaty w gminie Łuków zdaje się przechodzić bez większych problemów, jednak i tu ich nie zabraknie. W wielu zespołach szkół na przestrzeni lat utworzone zostały przedszkola. One zajęły sale, które dziś potrzebne by były klasom VII i VIII. Taka sytuacja ma miejsce m.in. w Dąbiu. Pierwszym pomysłem na rozwiązanie tego problemu było zaadaptowanie strychu. Teraz jednak gmina zdecydowała się na rozbudowanie placówki. Inwestycja nie zakończy się przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Dlatego też konieczne będzie wprowadzenie w tej szkole zmianowości do momentu oddania do użytku nowej części szkoły.  

Kolejną inwestycją, którą gmina będzie musiała wykonać, by dostosować placówki do nowych realiów będzie zorganizowanie kuchni w szkole w Świdrach. Do tej pory obiady dla uczniów były dowożone z Czerśli. Z tymi pracami gmina zdąży przed rozpoczęciem roku szkolnego.  

W tym roku w szkołach na terenie gminy Łuków funkcjonuje 105 oddziałów. Za rok będzie ich 106, a za dwa lata 109. Gdy gimnazja przestaną istnieć, w roku szkolnym 2019/2020, liczba oddziałów spadnie do stu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE