Reklama

Reanimacja, ciało obce w ranie – zadania dla gimnazjalistów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Reanimacja, ciało obce w ranie – zadania dla gimnazjalistów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 14 czerwca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbył się II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie. Wzięło w nim udział osiem dwuosobowych drużyn z terenu powiatu łukowskiego.

We wtorek osiem drużyn stanęło do rywalizacji. Swoją reprezentację miały: Gimnazjum nr 2 w Łukowie, Zespół Szkół w Krynce, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dębowicy, Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie, Gimnazjum im. ks. J. Twardowskiego w Mysłowie, Zespół Szkół w Gręzówce, Gimnazjum w Trzebieszowie, Gimnazjum w Stoczku Łukowskim.

Po rozwiązaniu testu wiedzy, uczniowie musieli się wykazać umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wśród zadań było udzielenie pomocy osobie, która straciła przytomność, uskarżała się na ból nogi czy też zraniła się a w ranie wciąż tkwiło ciało obce. Nad przebiegiem konkursu czuwały przedstawicielki Medycznego Studium Zawodowego im. J. Korczaka w Łukowie.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Gimnazjum nr 2 im. ks. Stanisława Konarskiego w Łukowie, reprezentowana przez uczniów klas trzecich – Marka Sadło i Jakuba Miturę. Miejsce II zdobyło Gimnazjum nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Łukowie, z zespołem w składzie: Maciej Zieliński, Maciej Rola. Uczniów przygotowała Aldona Mazur. Trzecie miejsce przyznano Gimnazjum w Krynce. Szkołę reprezentowali: Katarzyna Czubek i Maciej Czerski, a opiekunem grupy była Agnieszka Pudło.

Na II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie gimnazjalistów zaprosiło Gimnazjum nr 2 w Łukowie wraz z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Łukowie oraz Medycznym Studium Zawodowym im. J. Korczaka w Łukowie. Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE