Reklama

Ratownicy prezentowali jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą [GALERIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W miniony piątek wypoczywający na pływalni letniej "Delfin" mieli dodatkowe atrakcje.

Na terenie letniej pływalni przy ul. Browarnej w Łukowie odbyły się pokazy ratownicze pod hasłem „Bezpiecznie z OSIR-em”. Edukacyjno-prewencyjny pokaz przygotowali pracownicy Ośrodka oraz ratownicy wodni, którzy na co dzień czuwają nad bezpieczeństwem klientów obiektu.

 

Pokaz zorganizowany dla dzieci, młodzieży i dorosłych miał na celu zwiększyć ich świadomość bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Ratownicy przypomnieli widzom zasady zachowania nad wodą. Zaprezentowane zostały również wytyczne dotyczące funkcjonowania Pływalni oraz zasady korzystania z basenowych atrakcji w trakcie epidemii koronawirusa SARS-CoV-2.

 

Ratownicy zaprezentowali style pływackie w ratownictwie, bezpieczne wejście do wody oraz ewakuację z miejsca zagrożenia. Widzowie zobaczyli upozorowaną akcję udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w tym procedury i techniki dotarcia do osoby poszkodowanej, znajdującej się w wodzie. "Poszkodowany" został przekazany do punktu medycznego, gdzie poddany był resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem AED.

 

Wszystkie działania przeprowadzone były przy użyciu sprzętu, który na co dzień wykorzystywany jest przez ratowników Pływalni Letniej „Delfin”.

 

- Głównym celem powyższych działań jest wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, propagowanie właściwego zachowania na akwenach wodnych, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, a w efekcie ograniczenie wypadków utonięć - informuje dyrekcja oraz pracownicy Ośrodka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE