Reklama

Ratowali łabędzia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Kacper Sacharczuk

Ratowali łabędzia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nietypową interwencję odnotowano nad zalewem Zimna Woda w sobotę 1 grudnia. Na zbiorniku, w odległości około 60 metrów od brzegu znajdował się przymarznięty do lodu łabędź. Zwierzę zauważyli przechodnie i powiadomili o tym fakcie pożarną.

Łabędzia zauważono w sobotni poranek około godz. 11. Ptak, który wcześnie przyfrunął nad zalew, nie reagował na obecność ludzi. Nie poruszał się, więc zachodziło podejrzenie że przymarzł do skutej lodem powierzchni zbiornika. Zaniepokojeni przechodnie powiadomili o tym fakcie strażaków.

Gdy nad zalew przyjechali ratownicy, wyposażeni byli m.in. w specjalne sanie. Przy ich pomocy dostali się do zwierzęcia i uwolnili je ze skutego lodem zalewu. Przemarznięty i przestraszony łabędź został ogrzany, a następnie wypuszczony na wolność. Jak udało nam się dowiedzieć, strażacy podjęli też - bezskutecznie - próby kontaktu z weterynarzem. Zwierzę nie wyglądało jednak na ranne.

Sytuacje jak powyższa - choć z pozoru nietypowe - powtarzały się w przeszłości nad zalewem Zimna Woda, czy na innych zbiornikach w powiecie łukowskim. Państwowa Straż Pożarna ma do dyspozycji specjalny sprzęt do ratownictwa wodnego. Jego możliwości zostały zaprezentowane między innymi podczas imprezy na otwarcie zalewu w lipcu bieżącego roku.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE