Reklama

Ranking szkół. Gdzie są nasi?

Opublikowano: śr, 16 sty 2019 11:03
Autor: | Zdjęcie: Internet (zdjęcie poglądowe)

Ranking szkół. Gdzie są nasi? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miesięcznik "Perspektywy" ogłosił ranking szkół ponadgimnazjalnych na 2019 roku. Na którym miejscu w kraju i województwie uplasowały się szkoły średnie z powiatu łukowskiego?

W przypadku liceów ranking wojewódzki otwiera I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie. 20 miejsce zajmuje I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie. Szkoła ta jest jednocześnie 342. placówką w rankingu ogólnopolskim. Trzy pozycje dalej w rankingu „Perspektyw” w województwie lubelskim uplasowało się IV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Łukowie. Popularny „Medyk” zajmuje 366. miejsce w kraju.

I LO w Łukowie w skali ogólnopolskiej w tym roku zanotowało spadek o 54 miejsca. W 2017 roku szkoła ta została sklasyfikowana na 317 pozycji w rankingu „Perspektyw”. IV LO natomiast zanotowało awans o 63 pozycje w porównaniu do roku 2018. W roku 2017 „Medyk” sklasyfikowany był na 325 miejscu w kraju.

Obie placówki z racji zajętego miejsca w rankingu ogólnopolskim (od miejsca 201 do 500) mają też status „Srebrnej Szkoły”, którą mogą się pochwalić w materiałach promocyjnych i informacyjnych. Najlepszym liceum w kraju jest natomiast XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Warszawie. Szkoła ta zwyciężyła w rankingu „Perspektyw” pokonując m.in. zwycięzcę trzech poprzednich edycji - XIII Liceum Ogólnokształcące ze Szczecina.

Wśród techników „Perspektywy” sklasyfikowały dwie szkoły z powiatu łukowskiego. Na 18 pozycji w województwie lubelskim znalazło się Technikum nr 3 wchodzące w skład ZS nr 3 im. W. Reymonta w Łukowie. Szkoła ta zdobyła tytuł „Srebrnej Szkoły”, a rankingu ogólnopolskim znalazła się na 286 pozycji. Dla porównania łukowski „Rolnik” w 2018 roku w kraju był na 67 miejscu i zajął wówczas 4 miejsce w województwie. Dwa lata temu w rankingu ogólnopolskim był 155, a w województwie miał 8 miejsce.

Ostatnią placówką, która została zauważona w rankingu „Perspektyw” jest Technikum nr 2 w ZS nr 2 im. A. Świętochowskiego w Łukowie. Szkoła ta znalazła się na 43 miejscu w województwie, a w rankingu ogólnopolskim sklasyfikowana została na miejscu 500+.

Najlepszym technikum w kraju w tym roku zostało Technikum Mechatroniczne nr 1 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie. Natomiast w województwie lubelskim najlepszą tego typu szkołą jest Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. w Lublinie. Szkoła ta jest jednocześnie piątym technikum w kraju.

***

Przy ocenie liceów brano pod uwagę sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych (30%), wyniki z matur przedmiotów obowiązkowych (25%) oraz wyniki z matur przedmiotów dodatkowych (45%). Natomiast w przypadku technikum, kapituła konkursu sklasyfikowała szkoły biorąc pod uwagę sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych (20%), wyniki z egzaminów maturalnych przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki z matur przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminów zawodowych (30%).
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE