Reklama

Rajd powstańczy znów wyruszy

Opublikowano: pon, 19 gru 2016 09:23
Autor:

Rajd powstańczy znów wyruszy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W nocy z 20 na 21 stycznia wyruszy II Pieszy Rajd Powstańczy im. ks. Stanisława Brzóski. Przed piechurami 25-kilometrowy odcinek do pokonania.

By pamięć o bohaterach wciąż żyła, chcą wyruszyć ich śladami. Pieszo odkryją ślady przeszłości naszego regionu. Już wkrótce ruszy II Pieszy Rajd Powstańczy im. ks. Stanisława Brzóski. Organizatorzy zaplanowali dwie trasy. Obie mają po 25 km i prowadzą do miejsc pamięci.  

W piątek 20 stycznia uczestnicy rajdu wyruszą w drogę o godzinie 19.00. Miejscem wymarszu będzie grób 22 Powstańców Styczniowych na cmentarzu Św. Rocha w Łukowie (grób z kosami za kaplicą). Ich szlak będzie wiódł z cmentarza, obok pomnika H. Sienkiewicza, przez Poważe, Zalesie, parking leśny aż do pomnika ks. Brzóski. W leśniczówce Dąbrówka planowane jest wspólne ognisko, po którym pieszo część z uczestników powróci do Łukowa, by stanąć przed pomnikiem Powstańców Styczniowych przy kolegiacie p.w. Przemienienia Pańskiego.  

W rajdzie wezmą także udział mieszkańcy Wiśniewa i okolic. Druga trasa ma bowiem swój początek przed Urzędem Gminy o godzinie 18.00. Spod Pomnika Niepodległości piechurzy przejdą przez Dęby Mroczkowskie pod pomnik ks. Brzóski, do leśniczówki Dąbrówka. Uczestników tej trasy w drogę powrotną do domu zabierze autokar.  

By wziąć udział w wydarzeniu, należy dokonać zgłoszenia. Łukowianie mogą zapisywać się od 9 do 15 stycznia drogą elektroniczną. Wówczas należy uzupełnione oraz podpisane skany zgłoszenia i oświadczenia przesłać na adres e-mail: [email protected]  oraz dokonać wpłaty wpisowego w wysokości 10 zł na konto bankowe Łukowskiego Stowarzyszenia Rozwoju. Zgłoszenia należy dostarczyć w oryginale w dniu Rajdu do Organizatorów. Natomiast ci, którzy chcą wyruszyć z Wiśniewa zapisać się mogą w dniach od 9 do 14 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w godzinach od 10.00 do 14.00.  

Organizatorzy Rajdu proszą wszystkich uczestników o odpowiednie przygotowanie się do drogi. Należy ze sobą zabrać odpowiednie obuwie i ubranie, kurtki lub peleryny przeciwdeszczowe, naładowaną latarkę i zapasowe baterie, wysokokaloryczne jedzenie i picie, podstawowe opatrunki oraz elementy odblaskowe. Mile widziane i wskazane są biało-czerwone akcenty: flagi, szaliki itp.  

Wpisowe 10 zł jakie trzeba uiścić pokrywa koszt ubezpieczania, ciepłego posiłku na ognisku oraz medal pamiątkowy dla pierwszych 70 osób.    

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE