Reklama

Rajd Pamięci w Trzebieszowie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Rajd Pamięci w Trzebieszowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na 3 marca zaplanowano II Rajd Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Antoniego Dołęgi. Do miejsc w gminie Trzebieszów będących świadkami historii wyruszą tego dnia wędrowcy oraz rowerzyści.

Na początku marca czcić będziemy pamięć Żołnierzy Wyklętych. Do wydarzeń organizowanych co roku na terenie powiatu łukowskiego dołączyć należy II Rajd Pamięci im. Antoniego Dołęgi. Zaplanowano go na sobotę 3 marca.

Tego dnia z kilku miejsc wyruszą piesze i rowerowe rajdy. Wszystkie zbiegną się o godz. 15.00 pod Pomnikiem Mitropa niedaleko linii kolejowej w Szaniawach-Poniatach, gdzie zaplanowano oficjalną część wydarzenia. Wówczas złożone zostaną kwiaty i znicze ku pamięci Żołnierzy Wyklętych.

- Celem rajdu jest przekazania młodemu pokoleniu śladów przeszłości naszego regionu. Chcemy propagować pamięć o Żołnierzach Wyklętych, którzy bez reszty poświęcali się dla naszej Ojczyzny - informują organizatorzy rajdu. - Chcemy wyrazić im w ten sposób naszą wdzięczność i pamięć. Pamięć o tych, którzy nigdy nie zgodzili się na podporządkowanie Polski totalitarnemu imperium sowieckiemu i swoją ofiarnością, męstwem oraz poświęceniem życia przyczynili się do tego, że żyjemy w Polsce wolnej i demokratycznej - dodają.

Piesi 24-kilometrowy marsz rozpoczną o 8.30 pod budynkiem Urzędu Miasta w Łukowie. Po drodze odwiedzą pomnik przy ul. 11 listopada oraz Farfak, Suleje, Nurzynę, Celiny, Popławy-Rogale, Trzebieszów i Szaniawy-Poniaty. Krócej będą maszerować osoby, które wystartują spod Urzędu Gminy w Trzebieszowie. W 6-kilometrowej trasie odwiedzą oni cmentarz parafialny, na którym spoczywają szczątki Antoniego Dołegi, skąd wymaszerują pod Pomnik Mitropa w Szaniawach-Poniatach. Rajd odbywał się będzie także na rowerach. Rowerzyści koordynowani przez Konstantego Strusa wystartują o godz. 12.30 spod Urzędu Gminy w Trzebieszowie i odwiedzą na trasie grób „Kulawego Antka”, Popławy-Rogale, Gołowierzchy, Celiny, Dębowicę, Szaniawy-Matysy i Szaniawy-Poniaty.

Zapisów na Rajd można dokonywać za pośrednictwem formularza online. Jest on dostępny POD TYM ADRESEM. Pozostałych informacji udzielają organizatorzy Rajdu: Gmina Trzebieszów, Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Trzebieszowie, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Trzebieszów, Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne „Orlik”, Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE