Reklama

Radny Szczygieł z PiS o "strzelaniu do terrorystów". Cybulski: "podżeganie do nienawiści"

Opublikowano:
Autor:

Radny Szczygieł  z PiS o "strzelaniu do terrorystów". Cybulski: "podżeganie do nienawiści" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radny wojewódzki zaatakował byłego dyrektora Muzeum Henryka Sieniewicza. - Czyż nie świadczy to o klasie politycznej i pewnym warcholstwie w zachowaniu - pyta Maciej Cybulski. - To była przenośnia - ripostuje Ryszard Szczygieł.

Dyskusja na portalu społecznościowym Facebook wywiązała się w poniedziałek wieczorem. Beata Skwarek dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej poinformowała na swoim fanpagu, że nie ma dostępu do "Facebooka Muzeum". Powód?" - Dyrektor Maciej Cybulski nie przekazał mi dostępu - pisze Skwarek.  - Jeżeli nie będzie dobrej woli Macieja to będziemy zmuszeni uruchomić nową - trzecią stronę - zauważa dyrektor. 


Była to odpowiedź na sugestię Ryszarda Szczygła. Radny wojewódzki z PiS brał udział w dyskusji. Zaproponował założenie nowego konta. Potem skomentował raz jeszcze wpis Beaty Skwarek: "Tak zróbcie. Do terrorystów się strzela" - napisał. 
Co miał na myśli? 

"Napisałem to w przenośni" 

W rozmowie z Łuków24.pl Szczygieł tłumaczy, że nie podoba mu się postawa Cybulskiego. Chodzi o nieprzekazanie dostępu do fanpaga Muzeum. Radny rozwija, że miał na myśli powiedzenie: "z terrorystami się nie negocjuje, że do terrorystów się strzela".  Ostry ton wypowiedzi jest podyktowany tym, jak mówi radny, że Cybulski przejął konto i nie chce go oddać. W rozmowie z naszym portalem polityk PiS tłumaczy, że "napisał to w przenośni". Przyznaje, że wpis był przesadzony. Usunął go. Nie widzi natomiast powodów, żeby przepraszać Macieja Cybulskiego. 

"Stać ich na wszystko"

- Nie przypominam sobie by pan Ryszard Szczygieł był uczestnikiem wydarzeń muzealnych, przez wiele lat nie miałem okazji też tego pana oprowadzać. Nie wiem czym w jego opinii zasłużyłem sobie na miano terrorysty, czy tylko dlatego, że otwarcie zacząłem bronić swojego imienia wyrażając odrębne od władz powiatowych zdanie dotyczące sytuacji w muzeum? - komentuje wpis Maciej Cybulski. - Dyrektorem muzeum się bywa, radnym sejmiku również. Czyż nie świadczy to o klasie politycznej i pewnym warcholstwie w zachowaniu? Od pewnego czasu odnoszę wrażenie, że obecni włodarze nie darują mi, zanim mnie nie rozszarpią w imię obrony swoich interesów. Myślę, że stać ich na wszystko, skoro pojawiają się już otwarte słowa podżegania do nienawiści - kończy Maciej Cybulski.

FOT: Wpis Ryszarda Szczygła UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE