Reklama

Radny Sych pyta o szczegóły konkursu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Facebook / Internet

Radny Sych pyta o szczegóły konkursu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiatowy radny Tomasz Sych pyta o szczegóły zatrudnienia Władysława Karasia w Zarządzie Dróg Powiatowych w Łukowie. To reakcja m.in. na informacje, które pojawiły się na naszym portalu.

Władysław Karaś od 1 marca pracuje w Zarządzie Dróg Powiatowych w Łukowie na stanowisku kierownika Służby Interwencyjnej - taką informację podaliśmy 13 marca w artykule „Z PUiIK-u do Zarządu Dróg Powiatowych”.

Wiadomość wzbudziła zainteresowanie powiatowego radnego Tomasza Sycha, który m.in. za pośrednictwem portalu pragnie zadać zatrudniającym dodatkowe pytania w tej sprawie. Wątpliwości według samorządowca budzi fakt, że konkurs nie został ogłoszony między innymi na stronach internetowych ZDP. Sych wystosował stosowną interpelacje w tej sprawie do starosty Dariusza Szustka.

- Informacji o naborze nie ma także w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Łukowie. W dziale „Nabór na wolne stanowiska” ostatnia informacja pochodzi z dnia 9 stycznia 2019 roku i dotyczy Informacji o wynikach naboru na wolne stanowisko pracy: „podinspektor w Wydziale Finansowo-Budżetowym w Starostwie Powiatowym w Łukowie” - zauważa w interpelacji Tomasz Sych.

- Natomiast w dziale „Archiwum naboru na wolne stanowiska” ostatnia informacja pochodzi z dnia 20 grudnia 2018 roku i dotyczy Ogłoszenia o naborze na wolne stanowisko pracy: „główny księgowy w Domu Dziecka w Radoryżu Smolanym” - dodaje.

W dokumencie również datowanym na 13 marca powiatowy radny postanowił zadać siedem pytań staroście łukowskiemu. Prosi o wyjaśnienie m.in., kiedy w Zarządzie Dróg Powiatowych zostało utworzone stanowisko Kierownika Służby Interwencyjnej, i czy było ono obsadzone przed ogłoszeniem konkursu. Sych pragnie też wiedzieć ile osób będzie miał „pod sobą” Władysław Karaś w nowym miejscu pracy i jakie wymagania musiał spełnić, by otrzymać zatrudnienie.

- W jaki sposób została podana do publicznej wiadomości informacja o naborze na stanowisko Kierownika Służby Interwencyjnej w ZDP? - pyta radny w interpelacji, którą przesłał jednocześnie lokalnym mediom.

- Czy w powiecie istnieje dokument opisujący tryby i procedury ogłaszania konkursów na wolne stanowiska? (...) Jeśli nie, to w oparciu o jakie przepisy i procedury przeprowadza się nabór? - dopytuje.

Tomasz Sych dodaje, że w momencie otrzymania odpowiedzi od urzędników, podzieli się informacją z lokalnymi mediami. Radny nie wyklucza też podjęcia tematu na najbliższej sesji Rady Powiatu Łukowskiego.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE