Reklama

Radni z Krzywdy zgodzili się przekazać pieniądze dla szpitala św. Tadeusza

Opublikowano:
Autor:

Radni z Krzywdy zgodzili się przekazać pieniądze dla szpitala św. Tadeusza  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Krzywda pomoże szpitalowi w Łukowie w zakupie najbardziej potrzebnych materiałów do walki z koronawirusem. Podczas sesji, która odbyła się w poniedziałek 30 marca, radni postanowili przekazać na ten cel 21 tysięcy złotych.

Ponadto w tegorocznym budżecie radni zabezpieczyli pieniądze na remont oczyszczalni ścieków w Krzywdzie. - To część środków, które pierwotnie planowaliśmy przeznaczyć na budowę stacji uzdatniania wody w Woli Okrzejskiej. Nie rezygnujemy z tej inwestycji tylko przesuwamy jej realizację, ponieważ jest szansa na pozyskanie dotacji z Unii Europejskiej. Już przygotowujemy wniosek o przyznanie dofinansowania, a część pieniędzy wykorzystamy na oczyszczalnię w Krzywdzie, która ma około 20 lat - tłumaczy w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Krzywda Krzysztof Warda. Oprócz własnych środków samorząd będzie szukać innych źródeł finansowania tej inwestycji, ponieważ wartość kosztorysowa pełnego remontu oczyszczalni, oszacowana kilka lat temu, sięgała ponad 1,5 miliona złotych.

W tegorocznym budżecie Rada Gminy Krzywda zapisała również 180 tysięcy złotych na zakup samochodu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Drożdżaku.

Kolejne 40 tysięcy radni przeznaczyli na zakup lamp LED do wymiany oświetlenia ulicznego w gminie i taką samą kwotę na budowę chodnika przy ul. Prostej w Krzywdzie.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE