Reklama

Rada zakończyła pracę

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Rada zakończyła pracę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Za nami ostatnia sesja Rady Miasta Łuków VII kadencji. Na spotkaniu 17 października miejscy radni podsumowali cztery lata pracy.

Pożegnania, wzajemne życzenia i przemowy. To obrazki z dzisiejszej sesji rady miasta, która była ostatnią w bieżącej kadencji. Choć w trakcie posiedzenia 17 października radni nadali po raz drugi nazwę bulwarowi nad Krzną, istotnym elementem sesji było wręczenie pamiątkowych dyplomów i podziękowań za współpracę.

- Efekty intensywnej pracy Rady i dobrej współpracy z burmistrzem zaowocowały przemianami w wielu płaszczyznach życia naszego miasta: w infrastrukturze, sporcie, oświacie, kulturze, rewitalizacji - powiedział Przewodniczący Rady Krzysztof Jodełko.

Rada Miasta bieżącej kadencji obradowała 58 razy. Niespełna jedna trzecia spotkań (20 sesji) zwoływana była w trybie nadzwyczajnym. Nie odnotowano natomiast przypadków przerywania sesji, bądź odraczania obrad. Rada Miasta zbierała się też na sesjach uroczystych z okazji 25. rocznicy samorządności w Polsce, 1050. rocznicy Chrztu Polski, czy też przy okazji nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Łukowa ks. prof. Stanisławowi Ziębie.

Radni w ciągu czterech lat przyjęli 419 uchwał, z czego - jak powiedział Przewodniczący Krzysztof Jodełko - jedynie cztery i to częściowo zostały uchylone przez wojewodę. Prace Rady koordynowało ponadto pięć komisji stałych, które odbyły łącznie 117 posiedzeń.

- Kończymy kadencję z przekonaniem, że wiele udało nam się zrealizować. Nie mówię, że zrobiliśmy już wszystko, bo cóż pozostałoby naszym następcom? Działania podejmowane przez Radę VII kadencji, działania podejmowane przez pana burmistrza oraz jego współpracowników spowodowały, że nasze miasto zmieniło się na lepsze - mówił K. Jodełko.

Pod koniec obrad radni otrzymali pamiątkowe dyplomy za czteroletnią pracę w samorządzie. Jedno z nich powędrowało do Marcina Wysokińskiego, który jako jedyny z obecnych radnych nie będzie walczył o reelekcję w wyborach samorządowych 21 października. Oprócz przedstawicieli mieszkańców, podziękowania otrzymał też burmistrz Dariusz Szustek, skarbnik Barbara Leszczyńska i sekretarz miasta Ryszard Szczygieł. Co ciekawe podziękowań na sesji nie otrzymał będący wiceburmistrzem przez ponad trzy lata obecnej kadencji obecny prezes PUiIK Marcin Mateńko.

Radzie Miasta za współpracę dziękowali także komendanci policji i straży pożarnej w Łukowie: nadkom. Leszek Misiak i st. bryg. Tomasz Majewski. W ciepłych słowach o miejskim samorządzie wypowiadał się także obecny na sali Marek Kopeć, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego.

- Pozytywne zmiany które zaszły w naszym mieście, spowodowały, że Łuków jest miejscem w którym chce się żyć. Łuków jest miastem, z którego nie chce się wyjeżdżać. To miasto, do którego chce się powracać. „Tu jest nasze miejsce, tu jest nasz dom” - powiedział pod koniec ostatniego posiedzenia Rady Miasta przewodniczący Krzysztof Jodełko.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE