Reklama

Rada Seniorów z nowym lokalem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Rada Seniorów z nowym lokalem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łukowska Rada Seniorów pracuje już oficjalnie w lokalu na ul. Warszawskiej. We wtorek 19 lutego odbyło się oficjalne przekazanie pomieszczenia znajdującego się w budynku Zakładu Gospodarki Lokalowej.

Bez przecinania wstęgi i przemów miała miejsce inauguracja pracy Łukowskiej Rady Seniorów w nowej lokalizacji. Grupa, która jest organem doradczym burmistrza, funkcjonowała dotychczas na ul. Browarnej przy Ośrodku Sportu i Rekreacji. Z przyczyn od siebie niezależnych musiała jednak zwolnić pomieszczenia, którymi zarządzał OSiR.

Seniorzy, którzy utracili miejsce do spotkań i pracy, poprosili więc burmistrza o przydzielenie im nowego lokalu. Ten znalazł się przy ulicy Warszawskiej w budynku administrowanym przez Zakład Gospodarki Lokalowej.

- Rada Seniorów zwróciła się do mnie z prośbą o znalezienie nowego lokalu. Wspólnie z byłym już dyrektorem ZGL Sławomirem Rzymowskim znaleźliśmy takie miejsce, właśnie na ul. Warszawskiej. Mam nadzieję, że Rada zagości tu na dłużej - mówi Piotr Płudowski, burmistrz Łukowa.

Zobacz też: Rada Seniorów z lokalem

Podczas pierwszego posiedzenia w nowym miejscu, radni seniorzy przyjęli plan pracy na 2019 rok. Zostali też zaproszeni przez burmistrza do uczestnictwa w pracach nad wdrożeniem w Łukowie komunikacji miejskiej. To właśnie ich głos ma być również brany pod uwagę przy wytyczaniu ewentualnych tras autobusów.

W posiedzeniu Rady oprócz burmistrza, uczestniczyli też radni Arkadiusz Pogonowski i Ryszard Smolarz - inicjator powołania w mieście tego typu organu. Rada pełni dyżury w każdy wtorek od godziny 10 do 12.

- Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zgłosić jakieś potrzeby, którzy mają rozwiązania dla seniorów. Dużo osób zgłasza nam, że są niezadowolone z braku obecności w Łukowie punktu PGE. Narzekają też na duże kolejki do specjalistów. Odwiedziła nas jedna pani, która powiedziała, że musi czekać rok na wizytę u okulisty. Rok dla seniora to już niestety dużo – dodaje Stefan Izdebski, Przewodniczący Łukowskiej Rady Seniorów.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE