Reklama

Rada Seniorów z lokalem

Opublikowano: wt, 12 lut 2019 15:24
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Rada Seniorów z lokalem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łukowska Rada Seniorów ma swój lokal. Jak poinformował na ostatniej sesji burmistrz Łukowa, grupa ta będzie do dyspozycji mieszkańców w budynku Zakładu Gospodarki Lokalowej przy ul. Warszawskiej.

Łukowska Rada Seniorów to organ doradczy burmistrza i Rady Miasta. Zrzesza ona przedstawicieli środowisk senioralnych, którzy mają być łącznikiem między władzą, a mieszkańcami i którzy mają wpływać na rozwój miasta i zapewnienie potrzeb osobom starszym. Grupa ta liczy 9 osób, a powołana została dzięki inicjatywie m.in. radnego Ryszarda Smolarza w poprzedniej kadencji Rady Miasta.

Seniorzy swoje posiedzenia odbywają cyklicznie w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego, bądź w innym miejscu w urzędzie. Problemem było natomiast to, gdzie mieli się spotykać na roboczych posiedzeniach. Dotychczas Łukowska Rada Seniora użytkowała pomieszczenia w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Browarnej, jednak jak powiedział na ostatniej sesji Rady Miasta burmistrz Piotr Płudowski, radnym seniorom przydzielony został nowy lokal przy ul. Warszawskiej.

- Do przekazania lokalu doszło pod koniec stycznia. Radni seniorzy otrzymali pomieszczenie będące w posiadaniu ZGL przy ul. Warszawskiej. Będą tam teraz pełnić dyżury i spotykać się z mieszkańcami miasta, by przekazywać ich problemy i sugestie. Podziękowania dla byłego dyrektora Zakładu Sławomira Rzymowskiego za szybką reakcję i pomoc w zorganizowaniu tego pomieszczenia
- mówił na sesji burmistrz.

W skład Łukowskiej Rady Seniorów wchodzi 11 osób. 9 z nich to przedstawiciele środowisk senioralnych, grup i stowarzyszeń, natomiast 2 osoby są przedstawicielami burmistrza. Rada rozpoczęła swoją działalność na jesieni 2017 roku. Jej kadencja trwa cztery lata. Radni seniorzy swoją pracę wykonują społecznie.

Jak powiedział nam Zygmunt Krawczak, członek Rady Seniorów, Rada ma do dyspozycji pomieszczenie w budynku przy ul. Warszawskiej 19, w sąsiedztwie m.in. siedziby Związku Emerytów i Rencistów. Seniorzy mają dużury w każdy wtorek w godzinach 10-12 i zajmują się na przykład przyjmowaniem wniosków o wydanie ogólnopolskiej karty seniorów. Zachęcają też do spotkań wszystkie starsze osoby, chcące pracować na rzecz miasta.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE