Reklama

Punkt Tymczasowego Przetrzymywania Zwierząt do likwidacji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Punkt Tymczasowego Przetrzymywania Zwierząt do likwidacji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do końca grudnia łukowskie \"przytulisko\" znajdujące się na ulicy Łąkowej ma zostać zlikwidowane. Taką informację podał burmistrz na ostatnim posiedzeniu Rady Miasta.

Każdego roku Rada Miasta musi podjąć uchwałę, którą przyjmuje roczny Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi. Tegoroczny program uchwalany był już po raz kolejny, ponieważ nadzór prawny wojewody dopatrzył się drobnej pomyłki. W pierwszej uchwale pojawił się zapis, że program wchodzi w życie po opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego. Wówczas nadzór wojewody nakazał ponowne podjęcie uchwały i poprawienie tego zapisu na \"wchodzi w życie z dniem podjęcia\". Na inne błędy zwracał wówczas uwagę radny Marcin Wysokiński, apelując jednocześnie o poważne podejście do tematu.

21 października do łukowskiego magistratu wpłynęło powiadomienie o wszczęciu postępowania zmierzającego do stwierdzenia nieważności podjętej przez Radę Miasta uchwały. Jak się okazuje, teraz nadzór wojewody uznał, że w Programie są inne błędy. Jak sprawę skomentował burmistrz Dariusz Szustek?

Dla mnie to jest miód na serce, bo postawa prawników wojewody ewoluowała. Tym razem prawnicy wojewody dopatrzyli się, że nasze przytulisko nie spełnia norm schroniska. Zamykamy to przytulisko. Nie będziemy go prowadzić. Nie pozbywamy się problemu. Odchodzi nam problem adopcji, karmy dla psów, usługi weterynaryjnej. Los przytuliska dobiega końca.

Do końca roku przytulisko przy ul. Łąkowej ma zostać zlikwidowane. Co jednak dalej ze zwierzętami? Rada Miasta będzie musiała ponownie pochylić się nad tym problemem.   

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE