Reklama

PUiIK podpisał umowę na dofinansowanie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Łuków

PUiIK podpisał umowę na dofinansowanie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 47 mln złotych trafi już wkrótce na konto Przedsiębiorstwa Usług i Inżynierii Komunalnej w Łukowie. Pieniądze pochodzą z dofinansowania NFOŚiGW na modernizację oczyszczalni ścieków i kanalizacji w naszym mieście.

28 grudnia w Warszawie miało miejsce podpisanie umowy o dofinansowanie między Przedsiębiorstwem Usług i Inżynierii Komunalnej w Łukowie, a Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na mocy porozumienia, PUiIK otrzyma wkrótce 47 880 300 zł dotacji na zadanie pod nazwą „Modernizacja oczyszczalni ścieków z przetworzeniem osadów ściekowych w Łukowie wraz z rozbudową i modernizacją sieci kanalizacyjnej i wodociągowej." Co wchodzi w skład wycenianej na ponad 76 mln zł inwestycji?

Jak czytamy na stronie PUiIK, zakres planowanych prac obejmuje przede wszystkim modernizację oczyszczalni przy ul. Prusa w Łukowie. Prace kosztować będą 50 mln 647 tys. zł. Spółka planuje też za 8 mln 809 tys. zł rozbudować i zmodernizować 11 km ciągów kanalizacji sanitarnej oraz rozbudować i zmodernizować system wodociągowy w mieście (około 12 km za kwotę 7 mln 434 tys. zł). Projekt zakłada też modernizację Stacji Uzdatniania Wody (1 mln 805 tys. zł), zakup pojazdów specjalnych i specjalistycznych (2 mln 675 tys. zł) oraz pozostałe nakłady inwestycyjne w kwocie 4 mln 750 tys. zł. Całość szacowana jest na 76 mln 120 tys. zł netto, a stosowna dokumentacja w tej sprawie została złożona w lutym w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Teraz, 28 grudnia podpisane zostały dokumenty w sprawie przyznania dofinansowania. Na specjalnie zorganizowanym spotkaniu parafowali je Prezes Zarządu NFOŚiGW Kazimierz Kujda oraz Prezes PUiIK w Łukowie Władysław Karaś. Na wydarzeniu obecne były też władze miasta. Dofinansowanie dla PUiIK ma wynieść 47 880 300 zł.

O dofinansowaniu dla Przedsiębiorstwa Usług i Inżynierii Komunalnej pisaliśmy też przy innych okazjach:


Zobacz też: Prezentacja multimedialna - Modernizacja oczyszczalni ścieków z przetwarzaniem osadów ściekowych w Łukowie wraz z rozbudową i modernizacją sieci kanalizacyjnej i wodociągowej

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE