Reklama

PSL: Czy Przymierze będzie zmieniać koalicję co wybory?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

PSL: Czy Przymierze będzie zmieniać koalicję co wybory? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dalszy ciąg komentarzy wokół decyzji Przymierza dla Ziemi Łukowskiej o zmianie koalicji w powiecie. Do naszej redakcji wpłynęło pismo powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego z komentarzem zaistniałej sytuacji.

Przypomnijmy. W poniedziałek 22 października w powiecie łukowskim zawiązane zostało porozumienie koalicyjne między Polskim Stronnictwem Ludowym i Przymierzem dla Ziemi Łukowskiej. Natomiast w czwartek 25 października Przymierze zdecydowało się współtworzyć koalicję z Prawem i Sprawiedliwością. Według pojawiających się informacji - oprócz współpracy programowej - częścią porozumienia miałoby być objęcie stanowiska zastępcy burmistrza przez Macieja Nurzyńskiego, niedawnego kandydata PZdŁ w wyborach na burmistrza Łukowa.

Zobacz też:
Jest koalicja w powiecie
Przymierze jednak z PiS-em!
Koalicja Przymierze - PiS. Znamy szczegóły współpracy

Komentarz do powyższej sytuacji wystosował Zarząd Powiatowy PSL w Łukowie, który był stroną pierwszej koalicji z udziałem Przymierza dla Ziemi Łukowskiej. Ludowcy podważają w nim powagę i wiarygodność PdZŁ i pytają, czy stowarzyszenie będzie tworzyć nowe koalicje w zależności od rozstrzygnięć wyborczych lokalnych i tych ogólnopolskich.

Poniżej publikujemy w całości stanowisko zaprezentowane przez łukowski PSL:

Zarząd Powiatowy PSL w Łukowie wyraża dezaprobatę dla podjętej przez Zarząd Stowarzyszenia Przymierze Dla Ziemi Łukowskiej decyzji o rezygnacji ze współpracy z PSL w Powiecie Łukowskim, zadeklarowanej w postanowieniu podpisanym w dniu 22 października 2018 r. przez Janusza Kozioła, Anetę Mazur, Władysława Mikę, Zbigniewa Zemło, Karola Ciołka, Wojciecha Czernieca, Krzysztofa Fornala, Tomasza Kruka, Leszka Świętochowskiego, Krzysztofa Wolińskiego, Tomasza Sycha, Henryka Tymosza.

Niezrozumiałe wydaje się zerwanie zawartej koalicji na lata 2018-2023 z powodu sytuacji w Sejmiku Województwa. Taka argumentacja oznaczałaby bowiem, że Stowarzyszenie Przymierze Dla Ziemi Łukowskiej może i w przyszłości w trakcie kadencji zmieniać zawarte porozumienia koalicyjne z uwagi na nowe rozstrzygnięcia wyborcze, w tym w II turze aktualnych wyborów samorządowych czy w wyborach 2019 r. do Parlamentu Europejskiego oraz do Sejmu i Senatu.

Chcąc zachować wiarygodność oraz powagę formacja polityczna winna dotrzymywać danego słowa oraz przestrzegać podpisanych postanowień i uzgodnień. Brak wiarygodności zawsze będzie stanowić zagrożenie dla stabilności planowanej współpracy koalicyjnej w Powiecie Łukowskim.

Jednocześnie radni Powiatu Łukowskiego wybrani z list Polskiego Stronnictwa Ludowego deklarują pełne zaangażowanie w pracę na rzecz rozwoju i dobra mieszkańców powiatu.

Zarząd Powiatowy PSL w ŁukowieUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE