Reklama

„Przystanek dla serca” w Łukowie - bezpłatne badania dla mieszkańców

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fundacja NEUCA dla Zdrowia

„Przystanek dla serca” w Łukowie - bezpłatne badania dla mieszkańców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już 19 grudnia personel medyczny Fundacji NEUCA dla Zdrowia pojawi się w Łukowie, w ramach akcji "Przystanek dla Serca", którą realizuje w prawie 50 lokalizacjach w całej Polsce. To okazja dla mieszkańców na wykonanie bezpłatnych badań kardiologicznych.

Codziennie średnio 160 osób w Polsce umiera z powodu niewydolności serca. To jedyna jednostka chorobowa układu sercowo-naczyniowego o wciąż wzrastającej częstości zachorowań. Aktualnie ten problem dotyczy aż 600 - 700 tys. Polaków. Prognozy brzmią, że w ciągu dekady liczba zachorowań może wzrosnąć nawet o 250 tys. nowych przypadków.

By przeciwdziałać chorobom serca należy stosować odpowiednią dietę, być aktywnym fizycznie oraz ograniczać stres, który jest czynnikiem promiażdżycowym. Warto też postawić na badania profilaktyczne. Dlatego w ramach ogólnopolskiej kampanii o nazwie „Przystanek dla serca”, w kilkunastu miastach w całej Polsce zorganizowane zostaną badania profilaktyczne, mające na celu ocenę stanu zdrowia serca. Badania te odbędą się również w Łukowie, w środę 19 grudnia przy ul. Międzyrzeckiej 66. W specjalnym kardiobusie będzie można m.in. wykonać EKG serca, sprawdzić swój wskaźnik BMI czy wykonać pomiar ciśnienia. Akcja kierowana jest do wszystkich mieszkańców, w szczególności do seniorów.

Kardiobus będzie stacjonował w godzinach od 10.00 do 16.00. Wymagane są jednak wcześniejsze zapisy u partnera akcji, który znajduje się pod tym samym adresem, gdzie odbędzie się badanie. Następnie kardiobus ruszy do Stalowej Woli. Co ciekawe, trasa kardiobusa ułożona jest w kształt serca, nawiązując do nazwy całej kampanii.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE