Reklama

Przypominamy. Od dziś zapłacimy za parkowanie w centrum Łukowa

Opublikowano:
Autor:

Przypominamy. Od dziś zapłacimy za parkowanie w centrum Łukowa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Opłaty będzie można uiszczać jedynie w parkomatach oraz za pomocą aplikacji, a nie jak dotychczas u kontrolerów operatora strefy.

Urząd Miasta Łuków informuje, iż od poniedziałku 4 maja wznowiony zostanie pobór opłat w Strefie Płatnego Parkowania w centrum miasta. Na prośbę mieszkańców w życie wchodzi dodatkowa stawka: 1 zł za pół godziny parkowania.


Dodatkowa, niższa stawka za krótsze parkowanie w strefie jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy w ciągu kilkunastu minut chcą załatwić swoje sprawy w banku, urzędzie lub sklepie bez konieczności wnoszenia standardowej opłaty 2 zł za godzinę parkowania. Decyzję o wprowadzeniu opłaty 1 zł za pół godziny parkowania podjęła w marcu bieżącego roku - na wniosek burmistrza Łukowa - Rada Miasta Łuków.

Bez zmian pozostaje wielkość strefy, a także pozostałe stawki za parkowanie. Nowością jest zwolnienie z opłat za korzystanie ze strefy przez użytkowników pojazdów elektrycznych oraz hybrydowych, którzy posiadają zielone tablice rejestracyjne. Ponadto jak informuje burmistrz Piotr Płudowski, z opłat nadal będą zwolnione osoby niepełnosprawne.Inna zmiana to obniżenie ceny miejsca parkingowego na wyłączność dla firm z 2400 do 2000 zł za rok. Natomiast mieszkańcy nieruchomości zlokalizowanych na terenie strefy, będą mieli możliwość wykupienia abonamentu parkingowego w cenie 10 zł za miesiąc na kwartał, pół roku, bądź rok, co ograniczy konieczność comiesięcznego pojawiania się w Urzędzie Miasta.

Nowością jest także obniżenie opłaty specjalnej (karnej) za parkowanie w strefie, bez uiszczenia standardowej opłaty według cennika. Mandat wynoszący 50 zł będzie mógł w takiej sytuacji zostać obniżony do 30 zł, jeżeli właściciel pojazdu ureguluję karę wpłacając ją na konto operatora (ZDM) lub w parkomacie, w terminie do 7 dni od momentu jego naliczenia.

Zarząd Dróg Miejskich w Łukowie podpisał ponadto umowę z właścicielem aplikacji Pango, dzięki której będzie można płacić za parkowanie za pośrednictwem swojego smartfona. Aplikacja dostępna jest na urządzenia z systemem android oraz IOS, działa w 26 miastach w kraju, a Łuków jest pierwszym miastem w województwie lubelskim, w którym firma będzie świadczyć usługi płatności za Strefę Płatnego Parkowania. ZDM prowadzi też rozmowy z innym operatorem, dzięki którym również będzie można dokonywać płatności za strefę przez telefon.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE