Reklama

Przyjdź i porozmawiaj o rewitalizacji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska (archiwum)

Przyjdź i porozmawiaj o rewitalizacji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 25 listopada w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbędzie się spotkanie, na którym mieszkańcy będą mogli wyrazić swoje zdanie na temat terenów wymagających rewitalizacji.

Miasto Łuków pozyskało środki na „Opracowanie Nowego Programu Rewitalizacji Miasta Łuków”. Zadaniem władz miasta jest przeprowadzenie konsultacji społecznych, które w rezultacie mają doprowadzić do opracowania programu, który wskaże miejsca najbardziej potrzebujące rewitalizacji.

Już odbyły się spotkania z urzędnikami oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych. W warsztatach, które odbyły się 16 listopada wzięli udział przedstawiciele: Stowarzyszenia Społeczno – Kulturalnego „Nasz Region”, Stowarzyszenia „Jesteśmy Sobie Potrzebni”, Stowarzyszenia Centrum Przedsiębiorczości, Integracji i Edukacji, Łukowskiego Stowarzyszenia Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin „Labirynt” oraz Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej. Obecni na tym spotkaniu dyskutowali o terenach, które należy wyprowadzić ze stanu kryzysowego.  

Głównym założeniem projektu jest bowiem opracowanie wizji zmian obszaru rewitalizacji, czyli obszaru cechującego się szczególną koncentracją negatywnych zjawisk społecznych oraz innych zjawisk niekorzystnych w sferze gospodarczej, środowiskowej, przestrzenno-funkcjonalnej i technicznej.

Stworzenie nowego programu rewitalizacji jest niezbędnym elementem dla tych samorządów, które chcą składać wnioski o pozyskanie środków unijnych na rewitalizację.  

Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w piątek 25 listopada o godzinie 16.00. Każdy z mieszkańców może wziąć w nim udział.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE