Reklama

Przez rok burmistrz dał pracę 13 osobom. Poprzednik zatrudniał więcej

Opublikowano:
Autor:

Przez rok burmistrz dał pracę 13 osobom. Poprzednik zatrudniał więcej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni pytają o zatrudnienie w magistracie

ŁUKÓW Leonard Baranowski i Robert Dołęga z PiS złożyli interpelację, w której pytali o poziom zatrudnienia w Urzędzie Miasta. Z odpowiedzi, którą otrzymali radni wynika, że w listopadzie 2018 roku w magistracie pracowało 119 osób. To początki urzędowania burmistrza Piotra Płudowskiego. Rok później (15 listopada 2019) w urzędzie zatrudnionych było 123 osoby. Jak wynika z informacji przekazanej nam przez Roberta Dołęgę za rządów Piotra Płudowskiego pracę w urzędzie znalazło 13 nowych osób. Są to: zastępca burmistrza (1 osoba), 1 osoba na wolne stanowisko kierownicze "w związku ze zmianami Regulaminu Organizacyjnego", 4 osoby zatrudnione na wolne stanowiska urzędnicze w związku z odejściami na emeryturę i przesunięciami "starych" pracowników na inne stanowiska. Kolejne 5 osób dostało się do pracy na zastępstwo. 1 osoba pracuje na nowo utworzonym stanowisku i 1 została zatrudniona po odbytym stażu.

Radnych klubu PiS kontruje Łukasz Bober z Alternatywy dla Łukowa. On z kolei zapytał o politykę kadrową poprzednika Piotra Płudowskiego. Z odpowiedzi na tę interpelację wynika, że Dariusz Szustek zatrudniał głównie na stanowiska pomocy administracyjnej (nie ma potrzeby organizowania konkursu) kolejno: w 2010 r - 1 osobę, 2011 - 7, 2012 - 6, 2013 - 6, 2014 - 7, 2015 -9, 2016 - 13 osób, 2017 - 15 osób (w tym 2 na zastępstwo), 2018 - 19 (w tym 2 na zastępstwo)

Odpowiedź na interpelację radnych Leonarda Baranowskiego i Roberta DołęgiOdpowiedź na interpelację radnego Łukasza Bobera Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE