Reklama

Przetarg rozstrzygnięty. Ile szpital zapłaci za dokumentację? Ile będzie kosztowała inwestycja?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Przetarg rozstrzygnięty. Ile szpital zapłaci za dokumentację? Ile będzie kosztowała inwestycja? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pisaliśmy o ogłoszonym przez łukowski szpital przetargu na opracowanie dokumentacji nowego skrzydła szpitala. Umowa z wybraną firmą została podpisana 23 września.

Do 22 sierpnia dyrekcja łukowskiego szpitala czekała na oferty złożone w ramach ogłoszonego przetargu. Przedmiotem przetargu była dokumentacja projektowo – kosztorysowa przebudowy i rozbudowy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Firma, która przetarg wygrała będzie miała za zadanie stworzenie dokumentacji dla nowego budynku szpitala wraz z łącznikiem i ciągami komunikacyjnymi oraz lądowiskiem na dachu. Kolejnym wymaganiem stawianym przez dyrekcję placówki zdrowia jest uzyskanie decyzji – pozwolenia na budowę oraz nadzór autorski. 

23 września łukowski szpital podpisał umowę na „Opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej w układzie wielobranżowym z technologią medyczną w zakresie przebudowy i rozbudowy SP ZOZ w Łukowie – Szpital Św. Tadeusza w Łukowie o nowy budynek szpitalny wraz z łącznikiem i ciągami komunikacyjnymi oraz lądowiskiem na dachu dla helikopterów, w celu dostosowania obiektu do obowiązujących przepisów oraz programu inwestora”. Koszt zawartej umowy to 762 600 zł. Wykonawcą dokumentacji będzie firma z Katowic – Studio Quattro. Architektem jest Hanna Kramarczyk – Leśniak.  

Informację o aktualnym stanie inwestycji otrzymali na piśmie radni Rady Powiatu. A w nim czytamy, że koszt budowy w stanie surowym oszacowano na kwotę 5 294 524 zł. Koszt wykończenia z uwzględnieniem wykonania instalacji, zagospodarowania terenu oraz wykonania lądowiska to 30 015 323 zł. Natomiast na wyposażenie szpital planuje wydać około 14 mln.  

Podczas wczorajszych obrad Rady Powiatu dyrektor oraz architekt opowiadali nam o tym, co będzie się działo w najbliższej przyszłości. O tym poinformujemy Państwa w oddzielnym artykule. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE