Reklama

Przetarg na dokumentację rewitalizacji zalewu do rozstrzygnięcia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Przetarg na dokumentację rewitalizacji zalewu do rozstrzygnięcia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kto wykona dokumentację techniczną rewitalizacji zbiornika wodnego nad Zimną Wodą? Tego wciąż nie wiadomo. Do przetargu przystąpiły dwie firmy.

3 marca Miasto Łuków ogłosiło przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej rewitalizacji zbiornika wodnego wraz z otoczeniem. 18 marca upłynął termin nadsyłania ofert. Do przetargu przystąpiły dwie firmy: z Białegostoku i Lublina. Wciąż jednak trwa sprawdzanie poprawności złożonych ofert.  

W budżecie miasta zaplanowano na ten cel środki w wysokości 250 tys. zł. Niewykluczone jednak, że kwota ta się zwiększy, ponieważ, jak powiedział nam zastępca burmistrza Marcin Mateńko, został zwiększony zakres prac. Co obejmie projekt?  

W ramach projektu, firma, która będzie go wykonywała, będzie musiała uwzględnić plażę, mini przystań, do której będą mogły cumować łódki i kajaki, molo a także wyciąg do nart wodnych. Wokół zalewu powstanie także ścieżka rowerowa. W planach jest także stworzenie infrastruktury sportowej – powiedział M. Mateńko.  

Zmodernizowany ma być także istniejący w niedalekiej odległości od molo budynek wypożyczalni sprzętu sportowego. Poprawie ulegnie również stan parkingu i nawierzchni ulicy Turystycznej. Projekt techniczny ma także posiadać informacje dotyczące oczyszczenia zbiornika wodnego. Do łukowskiego zalewu nie będą wpuszczane żadne bakterie, których celem byłoby oczyszczenie wody. W planach jest bowiem bagrowanie, czyli mechaniczne czyszczenie dna zbiornika.  

Dokumentacja techniczna ma powstać do jesieni, by ewentualne koszty przyszłej inwestycji mogły być ujęte w budżecie na 2017 rok. Prace zmierzające do modernizacji zbiornika wodnego nad łukowskim zalewem opierać się będą przede wszystkim na środkach, jakie miasto chce pozyskać w przyszłym roku ze środków unijnych.   W rozmowie z zastępcą burmistrza zapytaliśmy o los budynku zajazdu.  

Przedsiębiorcy zainteresowani są kupnem budynku, a nie jego dzierżawą – powiedział.  

Miasto nie podjęło jeszcze decyzji co do przyszłych losów budynku.   

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE