Reklama

Przetarg na 308 zestawów paneli fotowoltaicznych

Opublikowano:
Autor:

 Przetarg na 308 zestawów paneli fotowoltaicznych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzięki wsparciu Unii Europejskiej Gmina Łuków kończy kolejny projekt zakupu i montażu instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii.

Samorząd właśnie ogłosił przetarg na 308 zestawów paneli fotowoltaicznych, które mają być zamontowane do połowy października.Wcześniej w ramach tego samego projektu Gmina Łuków kupiła i zamontowała 53 zestawy kolektorów słonecznych. Obydwa zadania są współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

- To trzeci projekt, dotyczący OZE, który realizujemy przy wsparciu funduszy unijnych. Dzięki dwóm poprzednim zostały zainstalowane 982 zestawy kolektorów słonecznych podgrzewających wodę użytkową i 6 paneli fotowoltaicznych do produkcji energii elektrycznej - przypomina wójt Mariusz Osiak.Poza tym w ostatnim naborze miejscowy samorząd złożył dwa kolejne wnioski o dofinansowanie, które obejmują zarówno popularne solary, jak i panele fotowoltaiczne.

Obydwa na razie nie zostały zaakceptowane do realizacji, ale to nie musi oznaczać, że dotacje nie zostaną przyznane. - Może się zdarzyć tak, że pojawią się dodatkowe środki albo część gmin, które otrzymały dotacje jednak z nich nie skorzysta. Kolejna możliwość to oszczędności, które mogą się pojawić po rozstrzygnięciu przetargów na realizację projektów zaakceptowanych do dofinansowania - wyjaśnia Mariusz Osiak.

Na razie projekty "Czysta energia w gminie Łuków V" i "Czysta energia w gminie Łuków VI" są na liście rezerwowej.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE