Reklama

Przeszli drogą śladów kryminalistycznych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Policja

Przeszli drogą śladów kryminalistycznych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kadeci klasy policyjnej Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym przeszli drogę śladów kryminalistycznych, zdobywając wiedzę na temat ich poznawania i badania.

Od kilku lat szkoła w Radoryzu Smolanym, na podstawie porozumienia z łukowską komendą, prowadzi edukację policyjną. W trzech klasach kształci się 80 uczennic i uczniów. Na zajęciach młodzież zgłębia tajniki zawodu policjanta, m.in. zagadnienia dotyczące służby prewencyjnej, organizacji policji, jej historii oraz musztry i policyjnych regulaminów. W programie nauczania znalazły się również zagadnienia dotyczące pracy techników kryminalistyki i właśnie w warsztatach kryminalistycznych wzięli ostatnio udział.

Komendant Powiatowy Policji w Łukowie nadkom. Leszek Misiak, Naczelnik Wydziału Kryminalnego podinsp. Aneta Jakubowska oraz technik kryminalistyki asp. Adam Zborowski przy współudziale byłego Komendanta Powiatowego Policji w Łukowie mł. insp. w stanie spoczynku Andrzeja Panasza przybliżali młodzieży tajniki pracy w policji. Podczas zajęć teoretycznych kadeci zdobyli wiedzę na temat śladów kryminalistycznych, mechanizmów ich powstawania oraz metod ich zabezpieczania. Po części teoretycznej na uczniów czekała niespodzianka dotycząca zagadek kryminalistycznych. Tu musieli zmierzyć się z niełatwym zadaniem - odpowiedzieć na podstawowe pytania: kto to zrobił, kto jest najbardziej podejrzany i dlaczego?

Na teorii warsztaty się nie zakończyły. Uczniowie przystąpili do podstawowych czynności techniczno-kryminalistycznych na specjalnie zasymulowanym miejscu zdarzenia związanym z porwaniem osoby. W tej części warsztatów uczniowie mieli za zadanie ujawnić i zabezpieczyć jak największą liczbę śladów pozostawionych przez sprawców porwania.

Prowadzącymi warsztaty byli nadkom. Leszek Misiak - policjant, który w Ogólnopolskim Konkursie „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2015” zdobył tytuł najlepszego policjanta sprawującego nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą, natomiast asp. Adam Zborowski został najlepszym technikiem kryminalistyki. Wówczas cała drużyna okazała się najlepszą w Polsce.   

To pierwsze tego typu zajęcia i jak zapowiadają organizatorzy oraz kadra dydaktyczna szkoły, nie ostatnie. Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE