Reklama

Przerobiła Sienkiewicza. Wygrała

Opublikowano: sob, 17 gru 2016 10:26
Autor: | Zdjęcie: Gimnazjum nr 3 w Łukowie

Przerobiła Sienkiewicza. Wygrała - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczennica Gimnazjum nr 3 w Łukowie znalazła się w gronie trzech osób nagrodzonych przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Zwyciężyła, bo przerobiła Sienkiewicza.

Rok Henryka Sienkiewicza wiązał się z wieloma inicjatywami podejmowanymi przez różnego rodzaju instytucje. Z tej okazji Instytut Filologii Polskiej UMCS w Lublinie zaprosił do wzięcia udziału w konkursie pod hasłem Sienkiewicz współczesny. „Przerabianie” Sienkiewicza.

15 grudnia w murach lubelskiej uczelni odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom ogólnopolskiego konkursu. Jedną z trzech osób, które w konkursie literackim wśród gimnazjalistów stanęła na podium, była uczennica klasy I Gimnazjum nr 3 w Łukowie – Agnieszka Rybaczuk. Jej opiekunem jest Agnieszka Oleśkiewicz. Jury złożone z pracowników naukowych instytutu filologii polskiej UMCS doceniło pracę Agnieszki, która zgodnie z ideą konkursu „przerobiła” nowelę Sienkiewicza „Janko Muzykant”. Agnieszka przeniosła historię Janka na współczesny grunt, opatrując całość szczęśliwym zakończeniem.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli: JM Rektor UMCS – prof. dr hab. Stanisław Michałowski oraz Lubelska Kurator Oświaty – Teresa Misiuk.   

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE