Reklama

Przenosiny poradni i szkoły muzycznej - kiedy koniec jednego i początek drugiego remontu?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Przenosiny poradni i szkoły muzycznej - kiedy koniec jednego i początek drugiego remontu? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 20 czerwca minął termin realizacji zadania polegającego na przebudowie i adaptacji I piętra budynku po dawnym I Liceum Ogólnokształcącym na potrzeby Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej. Kiedy poradnia się przeniesie i kiedy ruszy modernizacja II piętra na potrzeby szkoły muzycznej?

Przenosiny Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej to temat, który na obradach Rady Powiatu powraca od lat. W ubiegłym roku powstała dokumentacja, w tym roku ruszyły prace remontowe. W ramach tego zadania, za kwotę 949 tys. zł, wprowadzony ma być nowy podział pomieszczeń, zgodnie z obowiązującymi warunkami technicznymi i aktualnymi potrzebami użytkownika obiektu wraz z przystosowaniem budynku do korzystania przez osoby niepełnosprawne oraz dostosowaniem klatek schodowych. Wśród zadań znalazły się prace rozbiórkowe, ułożenie nowych posadzek, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie wentylacji mechanicznej w pomieszczeniach sanitarnych, tynkowanie i malowanie pomieszczeń.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu starosta łukowski Janusz Kozioł poinformował radnych o opóźnieniach w realizacji zadania, co skutkować będzie naliczaniem wykonawcy odsetek karnych. Gdy tylko prace zostaną zakończone, poradnia będzie mogła się przenieść. Pojawia się jednak kolejny problem.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego będzie realizowało duży projekt, w ramach którego zmodernizowane mają być budynki szkół muzycznych na terenie naszego kraju. Użyczyliśmy łukowskiej szkole muzycznej III piętro dawnego budynku I LO. Wkrótce mają tam ruszyć prace remontowe. Trzeba się zastanowić, czy nie będzie lepiej, by poradnia jeszcze trochę poczekała i nie przeprowadzała się do budynku, gdzie za chwilę będzie dużo hałasu – powiedział nam wicestarosta Włodzimierz Wolski.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przetargi rozstrzygnęło.

Rozpoczęcie prac zaplanowano na 1 października. Prace potrwają 8 miesięcy, czyli do końca maja 2018 roku – powiedział nam naczelnik wydziału inwestycji i zamówień publicznych Adam Ponikowski.

Natomiast dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Łukowie powiedział nam, że Ministerstwo posiada zabezpieczone środki także na wykonanie elewacji piętra przeznaczonego na cele szkoły muzycznej.

Będę rozmawiał ze starostą czy będzie możliwość całościowego wykonania elewacji – powiedział Tomasz Wojtaś.

O dalszych losach obu placówek będziemy Państwa informowali. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE