Reklama

Przekazali Betlejemskie Światło Pokoju

Opublikowano:
Autor:

Przekazali  Betlejemskie Światło Pokoju - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Harcerze z Hufca ZHP Łuków przekazali mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju. Dzięki uprzejmości proboszcza, ks. Andrzeja Kieliszka druhny i druhowie gościli w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Tam podczas mszy świętej 22 grudnia wręczyli lampion z ogniem ks. Markowi Wasilewskiemu. Każdy mógł też wziąć sobie światło, aby zapalić je na wigilijnym stole.


Płomień z Betlejem dotarł we wszystkie zakątki hufca, m.in.: do Radzynia Podlaskiego, Stoczka Łukowskiego, Starych Kobiałek, Międzyrzeca Podlaskiego, Konstantynowa, Bork, Woli Osowińskiej, Woli Chomejowej, Łomaz.  Przedstawiciele II Szczepu Harcerskiego „Genus” przekazali go również polskim harcerzom z Brześcia i Baranowicz na Białorusi, którzy specjalnie przyjechali do Białej Podlaskiej. 

Akcji towarzyszy hasło „Światło, które daje moc”, zachęcając do odwagi i wytrwałości w budowaniu świata wartości, opartego o wiarę, nadzieję i miłość.  Betlejemskie Światło Pokoju pochodzi z Groty Narodzenia Pańskiego. Polscy harcerze otrzymują je od skautów austriackich i słowackich, a potem roznoszą w całym kraju. Symbolizuje ono miłość, pokój, braterstwo. Związek Harcerstwa Polskiego przekazuje ów ogień od 29 lat, współpracując z organizacją Caritas.


 


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE