Reklama

Przekaż wspomnienia muzealnikom

Opublikowano:
Autor:

Przekaż wspomnienia muzealnikom - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Muzeum Regionalne w Łukowie oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej zbiera wspomnienia opisujące dzieje Ziemi Łukowskiej w czasie II wojny światowej oraz w okresie powojennym aż do końca lat 80-tych XX wieku.

Muzeum zwraca się z prośbą do mieszkańców o przekazywanie biografii, opisów wydarzeń związanych z historią Łukowa i okolic, jak również opowieści o dawnych obrzędach i zwyczajach naszego regionu. Mile widziane będą zdjęcia i dokumenty rodzinne, ilustrujące opisane wydarzenia, a także nagrane wspomnienia, które pozwolą utworzyć lokalne archiwum historii mówionej. 


Wyżej wymienione materiały zostaną włączone do zbiorów muzeum i zabezpieczone, aby przetrwały dla następnych pokoleń. Wybrane prace mogą być publikowane na stronach internetowych, w lokalnej prasie, publikacjach lub wykorzystane na wystawach organizowanych przez muzeum. Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody. Wszystkie te działania podejmowane są, aby zachować od zapomnienia historię ludzi, którzy swoim działaniem zapisali historię Ziemi Łukowskiej. 

Na wspomnienia i cenne pamiątki rodzinne placówka czeka do końca marca 2020 roku w gmachu Muzeum Regionalnego w Łukowie, ul. Piłsudskiego 19, 21-400 Łuków, tel. 25 798 27 16.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE